Anasayfa / Gemlik Haberleri / Acentacılara işbaşı eğitim programı anlatıldı
zeytin

Acentacılara işbaşı eğitim programı anlatıldı

Acentac%C4%B1lara-i%C5%9Fba%C5%9F%C4%B1-e%C4%9Fitim-program%C4%B1-anlat%C4%B1ld%C4%B11-2-192x192 Acentacılara işbaşı eğitim programı anlatıldı

Acentacılara işbaşı eğitim programı anlatıldı

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nda İŞKUR Gemlik Şube Meslek Danışmanı Hamdi Ünlü, İŞKUR’un destekleme projeleri hakkında bilgi verdi.

GTSO Tevfik Solaksubaşı Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Oda’nın 10. Meslek Komitesi üyeleri olan sigorta acentalarının sahipleri katıldılar.

Gemlik İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Hamdi Ünlü işverenlerin işyerlerinde yeni işçi çalıştırmaları hakkında yapılacak desteklemeler konusunda bilgiler verdi. “İşbaşı Eğitimi Programı” kapsamında bir işyerin de 2 işçi çalıştıran bir işletmeye, yeni alınacak işçilerin 3 ay sigorta primleri ve işçiye ödenecek 2010 lira maaşı SGK tarafından ödenecek. 3 aylık destek istendiğinde 60 güne ve 78 güne çıkarabilecek

Bu süre içinde işveren 62 gün işçi istihdamına devam edecek. Ünlü, açıklamasında Orhangazi ve Gemlik’te 7 firmanın bu projeyi uygulayarak destekleme aldığını söyledi. Toplantı soru ve cevap şeklinde devam etti.

Bu Habere Yorum Yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
<şekil class = "op-ad" >
%d blogcu bunu beğendi: