Gemlik Haber / Gemlik Haberleri / Milli Eğitim’in Prensi Demirlenk İhraç Edildi

Milli Eğitim’in Prensi Demirlenk İhraç Edildi

Olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete’de yayımlandı. Kamudan toplamda 2 bin 766 personel ihraç edildi.

695 sayılı KHK ile 155’i Kara, 155’i Deniz, 327’si Hava Kuvvetleri Komutanlığından olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinden 637 personel ihraç edildi.

Jandarma Genel Komutanlığından 360, Emniyet Genel Müdürlüğünden 61, Sahil Güvenlik Komutanlığından 4 personel ihraç edildi.

695 sayılı KHK ile Diyanet İşleri Başkanlığından 341 kişi ihraç edildi, 18 kişi görevlerine iade edildi.

KHK’lar ile Adalet Bakanlığı’ndan 245 kişi ihraç edildi, 17 kurum kapatıldı

Daha önce kapatılan Türk Genç İşadamları Vakfı ise yeni KHK ile açıldı.

KHK’lar ile ayrıca daha önce ihraç edilen 115 kişi görevleri iade edildi.

Kanun Hükmünde Kararnameyle, askerlik görevlerini yerine getiren yükümlülerle terör eyleminin ortaya çıkarılması, etkilerinin azaltılması veya bertaraf edilmesinin sağlanması sırasında yardımcı olan sivillerden Terörle Mücadele Kanunu kapsamında hayatını kaybedenlerin çocukları ve kardeşleri istekli olmadıkça silah altına alınmayacak, silah altındakiler istemeleri durumunda terhis edilecek.

KHK ların ilçemizi ilgilendiren en önemli yanı ise Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili alınan kararlarda gizli. Şöyle ki; geçtiğimiz aylarda FETÖ imamı olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan Körfez Ortaokulu Müdür yardımcısı Özer Demirlenk ihraç edildi.

Son yıllarda Demirlenk’in adı; Eğitim Bir Sen ve Milli Eğitimin yeni prensi olarak geçiyordu. Öyle ki; Demirlenk; tayinle Erzurum’dan Gemlik’e gelir gelmez 3 senede 3 farklı okula müdür yardımcısı olarak görevlendirilmişti.

Devletimizin 17-25 Aralık’tan sonra; önce PDY sonra da FETÖ ile adlandırılan örgütle yaptığı mücadele ortada iken; Demirlenk’in hemen her yıl hangi okulda açık varsa oraya idareci yapılması bu mücadeleye zarar vermiş durumda.

Şimdi kamuoyu adına sormak istiyoruz.

Özer Demirlenk kimden torpillidir,ya da Eğitim Birsen ve de  İlçe Milli Eğitimde Özer Demirlenk’e kimler referans olmuştur? Eğitim Bir Sen il başkanının dediği gibi halen Milli Eğitimde FETÖ’cüler çoğunlukta ve karar verici konumlardamıdır.

Birilerinin referansı olmadan; Gemlik’e gelir gelmez; kimsenin tanımadığı bir öğretmen 2 ay sonra nasıl idareci olarak görevlendirilmiştir?

Devlet kurumalarında; liyakat yerine başka kriterler mi atanma ya da görevlendirme nedenidir?

Özer Demirlenk; güvenlik güçlerince tespit edilip gereği yapılmışken ona referans olan gizli ya da aşikar diğer yetkili etkili FETÖ cüler ne zaman ceza alacaklar ya da hesap vereceklerdir. Ya da birileri; bile bile; bu; her devrin karaktersiz adamlarına göz yummaya devam mı edecekler. Kamuoyu adına soruyor ve yönetenlerden cevap bekliyoruz.

 

Bu Habere Yorum Yazın

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
<şekil class = "op-ad" >