Gemlik’te terör operasyonu yapıldı 1 kişi gözaltında

Gemlik’te PKK ve Marksist Leninist Kominist Partisine (MLKP) yönelik operasyonda, 1 kişi gözaltına alındı. Bursa’da farklı ilçelerde yapılan eşzamanlı operasyon kapsamında ise gözaltı sayısının 29 olduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre önceki gece sabah saatlerinde yapılan operasyonda Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Asayiş bürosu ekiplerinin de katılımıyla yapılan eş zamanlı operasyon kapsamında, Gemlik Hisartepe Mahallesinde L.H. (36) isimli şahıs, gözaltına alındı. İlk sorgusu Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğünde yapılan şahsın, örgütlerle bağının araştırılması da devam ediyor.

Emniyet güçlerinin Gemlik’in yanı sıra Osmangazi, Nilüfer ve  Yıldırım ilçelerinde düzenledikleri operasyonlarda HDP Parti Meclisi üyesi N.G., Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Başkanı R.K., Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) İl Başkanı B.G., HDP Osmangazi İlçe Başkanı A.İ., HDP Yıldırım İlçe Başkanı M.K., DBP Nilüfer İlçe Başkanı S.Y., avukatlar C.K. ile E.Y’nin de aralarında bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı.

Terör örgütünün Bursa’nın yanısıra ilçelerde yapılanmasına yönelik operasyonların da devam edeceği kaydedildi.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir