Benzinlikten 2500 TL Gasp Edildi

Gemlik Bursa karayolu Engürücük mevkiinde bulunan bir benzin istasyonunda silahlı gasp yaşandı. Zanlılar Jandarma ve Polis ekiplerinin sıkı takibi sonrası 20 km sonra kıskıvrak yakalandılar.

Alınan bilgiye göre İstanbul Bursa Yolu Gemlik Enrücük mahallesinde yer alan bir benzin istasyonuna 16 MAG… plakalı eski model bir otomobil ile gelen 1’i çocuk 3 kişi istasyon görevlilerinden depoyu doldurmalarını istediler. Depoyu doldurtan ve para vermek istemeyen zanlılar pompalı tüfekle bir havaya ateş ettikten sonra pompacıların cebinde bulunan 2 bin 500 TL civarında ki parayı da alarak kaçmaya çalıştılar. Ancak otomobili çalıştıramayan zanlılar pompacılara otomobili ittirerek çalıştırdıkran sonra olay yerinden uzaklaştılar.

Durumu Jandarma ve polise bildiren istasyon çalışanları korku dolu anlar yaşarken, Jandarma ve polis ekipleri ilçe ve il genelinde alarma geçti. Olaya karıştığı öne sürülen yaşı küçük çocuk ile birlikte M.Y. ve F.Ö.isimli zanlılar olay yerinde 20 km uzakta Tofaş Otomobil Fabrikasının otoparkında polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandılar.

Zanlılarla birlikte olayda kullanılan otomobil, pompalı tüfek ve benzin istasyonundan gasp ettikleri öne sürülen parada ele geçirildi.

Gemlik ilçe jandarma komutanlığı ekipleri olay yerinde ve çevrede arama ve inceleme yaparken, göz altına alınan zanlılarla alakalı soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş