Kaya; Türkiye Cumhuriyetinin Geleceği Gençlere Emanet Edilmiştir.

AK Parti Gemlik Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Ali Kaya 19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

KAYA mesajında şunları söyledi;

” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemiz gençlerine hediye ettiği 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının bir kez daha yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla birlikte milli mücadelemizin ilk adımı atılmıştır. Bağımsızlık uğruna milletçe mücadele verdiğimiz ve büyük bir zaferle ayrılarak Türkiye cumhuriyetinin temellerinin atıldığı kurtuluş savaşının ilk adımı olan 19 Mayıs günü ülkemizin geleceği olan gençlerimize armağan edilmiştir.

Biz gençler olarak ecdadımızın bizlere bırakmış olduğu bu vatanı en iyi şekilde sahiplenmeliyiz. Milli ve manevi değerlerimizi asla unutmadan çağın gereklilikleri doğrultusunda gençler olarak kendimizi en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. Unutmayalım ki gelecekte ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacak olanlar gençlerdir. Biz gençler olarak bu bilinçle geleceğe bakmalıyız. Ülkemizin kalkınma ve gelişmesi için azim ve özveriyle çalışan, her türlü kötü alışkanlıktan uzak duran, yeniliklere imza atan, araştıran, geliştiren ve üreten bir gençlik olmalıyız. Unutmayalım ki Türkiye cumhuriyetinin geleceği gençlere emanet edilmiştir.

Bu duygu ve düşünceler eşliğinde bizlere bu kıymetli vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, tüm Gemlik’li hemşehrilerimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş