ORTAOKULLAR ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

 

Gemlik Belediyesi’nin Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte organize ettiği Ortaokullar arası Futbol turnuvası başladı. 26 Mayıs tarihine kadar devam edecek turnuvaya 16 ortaokul katılacak. 4’erli 4 grupta tek devreli lig usulüne göre karşılaşacak olan takımlardan ilk ikiye girenler çeyrek finale çıkacaklar. Turnuva bundan sonra eliminasyon usulü sürecek. Final Maçı 26 Mayıs tarihinde oynanacak. Ortaokullar arası Futbol turnuvasının açılış karşılaşmasında Büyükşehir Belediyesi Suni Çim Saha Tesislerinde Şükrü Şenol Ortaokulu ile Umurbey Abdullah Fehmi Ortaokulu karşı karşıya geldi. Başlama vuruşunu Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın yaptığı turnuvanın açılış karşılaşmasını Şükrü Şenol Ortaokulu 4-1 kazandı.

Turnuvanın açılış karşılaşmasına Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın yanı sıra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, TÜGVA Gemlik Temsilcisi İbrahim Gör ve TÜGVA Bursa İl ortaokullar koordinatörü Abdurahman Erşen’de katıldı. Öğrencilerle bir araya gelen protokol temsilcileri, turnuvada başarı ve centilmence mücadele dileklerini ilettiler. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçeyi spor kenti yapmak için yatırım, hizmet ve desteklere devam edeceklerini belirterek, futbol turnuvasının Basketbol ve Voleybol turnuvaları ile devam edeceğini müjdeledi.

TÜGVA Gemlik Temsilcisi İbrahim Gör’de, Gençlere yönelik birçok alanda projeler ürettiklerini belirterek, spor konusundaki çalışmalara büyük önem verdiklerini vurguladı. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran’da, Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve TÜGVA yetkilileri İbrahim Gör ile Abdurahman Erşen’e destekler adına teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş