Yıldız; Bu Politikayla Batı’nın Dümen Suyundan Kurtulamazsın

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Düzenlediği haftalık basın toplantısında iç ve dış gelişmeleri ele alan Yıldız, öncelikle milletimiz ve İslam âleminin Berat Kandili’ni kutlayarak başladığı konuşmasında, “Hepimizin huzur ve barışa kavuşabilmesi, Müslümanların bir araya gelmesi için bir vesiledir Beraat Gecesi. Ancak ülkemiz ve bütün dünyadaki hengâmenin içinde bu günleri gereği gibi idrak edemiyoruz. Bu da bizi üzüyor. Elbette insanlar arasında ihtilaflar olur, ama bu ihtilafların bir kenara bırakıldığı, birlik ve beraberliğimizin temini için bu gecelerin bir vesile olmasını diliyoruz” dedi. Yıldız, bu haftanın engelli haftası olduğunu da hatırlatarak, ülkemizdeki 12 milyon engelli vatandaşımızın hayata daha rahat intibakı için merkezi ve yerel idarenin daha ciddi ve yoğun çalışmalar yapması gerektiğini belirtti.

Referandum sürecindeki iktidar ve muhalefetin kamplaşma söylemlerine karşın, Saadet Partisi’nin kucaklayıcı, mutedil ve akl-ı selim tavrının iktidarı da, muhalefeti de olumlu yönde etkilediğini kaydeden Yıldız, “Birilerinin topraklarımız üzerinde gözü varsa, bu emelleri için her şeyi yapıyorsa o zaman bizim kamplaşmayı, kutuplaşmayı bırakıp bir araya gelmemiz lazım” dedi.

YA AB’DEN VAZGEÇiN, YA SIZLANMAYIN!

ABD’nin Türkiye’yi bölmeye çalışan PYD ve PKK’ya destek verdiğine ve kendi askerlerini onların askerlerinin içine bizzat karıştırdığına dikkat çeken Yıldız, “Bu fotoğrafı ABD Başkanı’nın önüne koymaya gerek yok ki. Zaten ABD bunu deklare ediyor, ben böyleyim diye. Bu tavrın ABD’de kabul görmesi mümkün değil. Hükümet, düşmanca tavır sergileyenler ile dostlarını ayırmak zorunda. Hükümetin artık uyanması gerekir” dedi.

DÜNYADA BİR KÖR DÜVÜŞÜ VAR!

“Dünyada bir kör dövüşü var. Yeni seçilen her lider, dünyaya farklı bir açıdan yaklaşmayı tercih ediyor. Bu yaklaşımlar dengeleri bozuyor. Kan akmasına, hayatların yanmasına vesile oluyor” diyen Yıldız, Fransa’da partisiz olan bir kişinin cumhurbaşkanı seçildiğine dikkat çekerek, bu gelişmenin, rakibi olan Le Pen’den çok daha olumlu adımların atılmasına vesile olmasını dilediklerini, Avrupa Birliği’nde Merkel’in kendisinin yanında güçlü bir müttefik bulduğunu ve AB’nin yoluna devam edecekmiş gibi yürüdüğünü belirtti.

BU POLİTİKAYLA BATI’NIN DÜMEN SUYUNDAN KURTULAMAZSIN

Yıldız, “90 bin sayfalık AB müktesebatı var. Üye olmak demek bunları benimsemek demek. Bu, sadece trafik şartları ile ilgili değildir. Biz, AB ile medeniyet anlayışımızla bağdaşmadığı için bir araya gelmeyi doğru bulmuyoruz. Ahlaki ve sosyal değerlerimize uygun değil diyoruz. 15 yıldır iktidardaki arkadaşlar, İslam Birliği ile ilgili bir söz etmediler. D-8, ölüme terk edildi umurlarında değil. Durmadan G-20 diyorlar. Bu politika ile Batı’nın dümen suyundan kurtulamazsınız” diye konuştu.

ABD NASIL KENDİNE ÇEKİDÜZEN VERECEK?

ABD’nin Türkiye’yi bölmeye çalışan PYD ve PKK’ya destek verdiğini ve kendi askerlerini onların askerlerinin içine bizzat karıştırdığına dikkat çeken Yıldız, “Bu fotoğrafı ABD Başkanı’nın önüne koymaya gerek yok ki. Zaten ABD bunu deklare ediyor, ben böyleyim diye. Bu tavrın ABD’de kabul görmesi mümkün değil. Hükümet, düşmanca tavır sergileyenler ile dostlarını ayırmak zorunda. Hükümetin artık uyanması gerekir” dedi. ABD’ye sürekli bakanlar gittiğini hatırlatan Yıldız, “Şunu isteriz, vermezseniz böyle yaparız vs. diyorlar. Oysa 8-9 aydır hiçbir müspet gelişme meydana gelmedi. ABD, politikalarını değiştirmedi. Ancak siz dostlarınızla birlik olur, içeride güçlü olur, sırtınızı da sağlam yerlere dayarsanız, ABD kendisine çekidüzen vermek zorunda kalır. Sadece laf ederseniz, bunun da ABD ve AB’de hiçbir karşılığı olmaz” diye konuştu.

MÜSLÜMANLAR BİRBİRİNE KARŞI PROVOKE EDİLİYOR

Bizim İran ile 400 yıldır değişmeyen bir sınırımız olduğunu, herhangi bir çekişmenin içine girmediğimizi hatırlatan Yıldız, “Ne oluyor da biz veya Suudi Arabistan veya başka bir İslam ülkesi İran ile çatışmanın içine sürükleniyor. Çünkü birileri herkesi birbirine karşı provoke ediyor” dedi.

“SİZ AB’YE ÜYE OLACAĞIZ DEDİKÇE AB, İÇİNİZE KARIŞIR!”

“Ancak bu iktidar AB konusundaki kafa karışıklığından kurtulabilmiş değil. Ya iktidar ne yapacağını bilmiyor veya milletin gözünden gerçekleri kaçırıyor. AB’nin Türkiye ile ilgili insan haklarının zedelendiği, hukukun üstünlüğü konusundaki itirazlarına hükümet sert tepki gösteriyor. Oysa bu konular dikkate alınmalı, medeniyet değerlerimize ters düşen AB kriterleri esas reddedilmeli” diyen Yıldız, hükümetin idam için referanduma gideriz diye gürlediğini, ancak AB’den de ayrılamayız diye sızlanmasının çelişkisine dikkat çekti ve ekledi: “Siz Avrupa Birliği’ne üyelik şartları için çalıştıkça AB, sizin içinize karışma hakkını kendinde bulur!”

YATIRIM POLİTİKALARI MUTLAKA DEĞİŞMELİ

Ülkedeki ölü yatırımlara da değinen Yıldız, “Biz bütün ihtiyaçlarımızı içeride üretip mi karşılayacağız, yoksa dışarıdan mı karşılayacağız? Hep yol yaparak, İstanbul kanalını yaparak mı gençlerimize iş bulacağız. Ki, bu yatırımlar gerçekleştiği takdirde bütün kıymetli mal varlıklarımıza ipotek ile el konulacağından kimsenin şüphesi olmasın” diyen Yıldız, genç işsizliğinin yüzde 20’leri aştığını belirterek, “Biz elektrik mühendislerinin tezgâhta kasiyerlik yapıp, elektronik cihazları kullanmasına istihdam demiyoruz. Bizim yatırım politikalarını mutlaka değiştirmeye ihtiyacımız var” şeklinde konuştu. Yıldız, Mısır’da alınan kararları şiddetle kınadığını belerterek, “Katiller değil, mazlumlar idama mahkûm ediliyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş