GTSO Akademide 3. Dönem Bitti

Gemlik Ticaret Odası ve Kosgeb işbirliği ile düzenlenen eğitim programlarının üçüncüsü, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapıldı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programının son gününde, eğitim alan girişimci adaylarını GTSO Başkanı Kemal Akıt da yalnız bırakmadı.

Eğitmen Seçkin Saygılı tarafından verilen son eğitimde, protokol kuralları, beden dili, iş hayatında uyulması gereken nezaket kuralları ve iş hayatını doğrudan etkileyecek davranışlar üzerinde duruldu.

Eğitim sonrasında açıklama yapan GTSO Başkanı Kemal Akıt; ‘’Gemlik’te çok sayıda girişimcimizin farklı sektörlere eğilmesi bizleri memnun ediyor. Büyük kısmının da kadın olması, geleceğimiz adına umut veriyor. Bizler girişimcilerimizin hep yanında olduk. Uzun çabalar sonrasında, eğitimlerin Gemlik’te verilmesinin önünü açtık. Bundan sonra da, eğitimlere önem vereceğiz. Gayemiz, sizlerin iş dünyasında yerinizi almanız, istihdam sağlamanızdır’’ dedi. Akıt sözlerinin sonunda eğitim görenlerin GTSO’ya üye olabilecek iş yerleri olacağına inandığını da belirterek, ”
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan ve sertifika alan girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 50.000 TL’lik hibe ve 100.000 TL’lik faizsiz kredi imkânından faydalanabilecekler.
Bu güne kadar odamızda toplamda 17 UGE eğitimi düzenledik ve 510 gencimize iş imkanı sağladık. Gençlerimizin önünü açacak , ticaret hayatına yeni kan kazandıracak , istihdama katkı sağlayacak eğitimlerimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş