İMAM HATİPLİLER BELEDİYE İFTARINDA BULUŞTU

Gemlik Belediyesinin Gençlerle Buluşma Projesi kapsamında, liselere yönelik İftar etkinlikleri devam ediyor. Gemport Gemlik Anadolu Lisesi ve İmam Hatip Anadolu Liselerinin ardından, üçüncü iftarı Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız İmam Hatip Lisesi ve Roda İmam Hatip Lisesine veren Gemlik Belediyesi, Ramazan Ayı boyunca okullara yönelik programlarını sürdürecek.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli ve Ahmet Avcı’nın da yer aldığı iki İmam Hatip Lisesini buluşturan iftar yemeği, Roda İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapıldı. Roman Kültürü Araştırma ve Yaşatma Derneği Çalgıcı Mektebi üyelerinin tasavvuf musikisi ve ilahileriyle renklenen program, iftar coşkusuna dönüştü. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da ilahilere eşlik ederken, öğrencilerden büyük alkış aldı.

“Gençlerimiz her şeyin en iyisine layıktır” diye konuşan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, öğretmen, öğrenci ve ailelerinin Ramazan aylarını kutladı. Eğitim ve öğretime yönelik hizmet ve yatırımların da artarak süreceğini ifade eden Refik Yılmaz, İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik olarak da, “Günümüzde sizlerin sorumlulukları daha fazla, bu bilinçle daha çok çalışmalısınız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş