Yılmaz’dan Müjde O Okul Yenileniyor

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz tarafından Şehit Cemal Okulu’nun yenileneceği müjdesi verildi.

Gemlik’in düşman işgalinden kurtuluşunda şehit düşen, Şehit Yüzbaşı Cemal Bey’in adını taşıyan okul, bakımsızlığı ve bugünün eğitim şartlarına uygun olmaması ile dikkat çekiyordu. Gemlik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün arasında yapılan görüşmeler sonrası karar alındığı kaydedildi.

Yılmaz; ‘’Dönemimizde eğitim atılımı yaşandı’’

Konuyla alakalı açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ‘’Gemlik’te göreve geldiğimiz andan itibaren eğitim atılımı sağladık. Çok sayıda okul inşa ederken, bir yandan da mevcut okullardaki yenileme çalışmaları gerçekleştirdik. Gemlik Belediyesi ve özel sektör işbirliğiyle, Gemlik’e önemli değerler kazandırdık.

Evlatlarımız daha modern ve çağa uygun binalarda eğitim alıyor. Ülke genelinde de başlayan eğitim hamlesini, çok öncesinden Gemlik’te tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler, bir yandan belediyenin asli görevlerini yerine getirirken, bir yandan da geleceğimize yatırım yapıyoruz. Geleceğe yönelik yapılan en iyi yatırım da, eğitimin kalitesini yükseltmektir.  Gemlik’te son dönemlerde yapılan okullarımızın, özel okullar gibi imkanları olduğu görülmektedir.

Şehit Yüzbaşı Cemal Bey’in adını taşıyan okulumuz da, Gemlik’in düşman işgalinden kurtaran bir ismin adına yakışır şekilde olmalı. Yakın zamanda protokolü yaparak, çalışmalara başlayacağız’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş