İSLAM ÂLEMİNİ PARÇALIYORLAR KIBRIS’I BİRLEŞTİRİYORLAR

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, düzenlediği basın açıklamasında ‘Adalet Yürüyüşü’, ‘Kıbrıs meselesi’ ve “Gemlik şehitleri” ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Adalet Yürüyüşü’nün provokasyonlara dönüştürülmemesi uyarısı yaparken, hükümete ise ‘Kıbrıs meselesi’nde taviz verilmemesi çağrısı yaptı. Şehit kardeşlerimize Allah’dan rahmet geride kalanlarına da Rabbim sabır ihsan eylesin dedi.

VERİLEN TAVİZİN HESABINI SÜLALELERİ DAHİ VEREMEZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Uçak gemimizi de yapacağız’ sözlerini hatırlatan Yıldız, Kıbrıs’ın bir uçak gemisi değil, on uçak gemisine bedel olduğunun altını çizerek, “Eğer hükümet Kıbrıs’tan taviz verir ise kendileri değil, sülaleleri bunun hesabını veremez. Hükümetin oyuna gelmemesi gerekir. Berlin’e, Brüksel’e vizesiz gitme hayali kuranlar, yarın Lefkoşa’ya, Girne’ye, Gazimağusa’ya vize ile gitmek zorunda kalırlar. Bunun hesabını da ne tarih önünde ne de millet vicdanında veremezler” dedi.

KOŞARAK MECLiS’E BEKLiYORUZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ne atıfta bulunan Yıldız, “İnşallah bu eylem kazasız belasız, herhangi bir provokasyona uğramadan sona erer” temennisinde bulundu.

Yıldız, “Görüşlerimiz düşüncelerimiz, yöntemlerimiz farklı olabilir. Kimimiz derdini yürüyerek, kimimiz oturarak anlatmaya çalışabilir. Ama aslolan konuşabilmektir. Çünkü demokrasilerde çözümün nihai yöntemi diyalog, nihai adresi ise TBMM’dir. Saadet Partisi olarak, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’daki mitingin ardından yürüyerek değil koşarak en hızlı şekilde TBMM’ye dönmesini temenni ediyoruz” dedi.

 

KIBRIS, ON UÇAK GEMİSİNE BEDEL!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Uçak gemimizi de yapacağız’ sözlerini hatırlatan Yıldız, Kıbrıs’ın bir uçak gemisi değil, on uçak gemisine bedel olduğunun altını çizdi. 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı’nın yıldönümünün milli bayram ilan edilmesi gerektiğini belirten Yıldız, şu uyarılarda bulundu: “Türkiye’nin güvenliği, Halep’ten, Musul’dan, El Bab’dan çok daha önce Kıbrıs’tan başlar. Kıbrıs, Doğu Akdeniz’deki konumuyla barışın da, savaşın da belirleyicisidir. Kıbrıs, milletimiz açısından her yönü ile ‘milli’ bir dava, her yönü ile vazgeçilmez bir kırmızı çizgidedir. Asla pazarlık konusu yapılamaz, asla taviz verilemez.”

YILDIZ PROVOKASYON UYARISI YAPTI

Adalet Yürüyüşü’nde yapılan provokasyonlara değinen Yıldız, şöyle devam etti: “Biz en başından beri ısrarla iki konunun üzerinde durduk. Birincisi, bu yürüyüş, şiddet ve kutuplaşmaya neden olmamalı. İkincisi, bu yürüyüş bahane edilerek toplumda yeni çatlaklar oluşturulmamalı. Israrlı uyarılarımıza rağmen, maalesef bu konudaki endişelerimiz azalacağına giderek artıyor. Çok açık söylüyorum: Kılıçdaroğlu’nun yürüdüğü yola gübre dökmek ne kadar yanlışsa, o yürüyüşe katılıp, halkı sokağa çağırmak da o kadar yanlıştır. Bir bakanın çıkıp, yolda yürüyenlere terörist yakıştırmasında bulunması ne kadar provokasyonsa, Adalet Yürüyüşü’nde terör örgütü marşı çalmak da o kadar provokasyondur.”

YILDIZ’DAN BAŞSAĞLIĞI

Tüm Gemlik kamuoyunun malumu 2 tane şehidimiz var, Avukatımız Özgür Aksoy ve Polis memurumuz İdris Büyükdönmez haince bir saldırı sonucu şehit oldu, ilçe olarak, ülke olarak Rabbim bizlere böyle acı durumları bir daha yaşatmasın. Rabbim herkesin aklını korusun. Ölen kardeşlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun geride kalanlarına da sabır ihsan eylesin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş