Çifte Bayram Coşkusu

Türkiye 10 günlük bayram tatilini yaşarken, Millet olarak 30 Ağustos Zafer Bayramını ve mübarek Kurban Bayramını kutluyor.

10 Günlük tatilin başlaması ile birlikte özellikle otobandan dolayı bölgemizde  yaşanan araç yoğunluğu  ve iç turizme dönük tatilcilerin gelişi ile hareketlilik yaşanıyor.

Gemlik’te çok sayıda vatandaş gerek yurt içinden ve gerekse yurt dışından çok sayıda vatandaş tatilini geçirmek için bölgemize gelirken, genç kuşak da tatil yörelerine akın etmeye başladılar.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yurt genelinde çeşitli törenler yapılacak. Perşembe günü yapılacak olan yarım günlük mesainin ardından 4.5 günlük Kurban Bayramı tatili başlayacak.

Türkiye yaşadığı bu 10 günlük çifte bayram tatilinin ardından 5 Eylül 2017 günü yeniden mesai başı yapacak.

Gemlik Gündem Gazetesi  olarak tüm okurlarımızın  30 Ağustos Zafer ve Kurban bayramını tebrik ediyoruz.

Zafer Bayramı Gemlik Meydanında kutlanacak

30 Ağustos Zafer Bayramı, 95. Yıl kutlamaları, tüm yurtta olduğu gibi, Gemlik’te de bir dizi etkinlikle kutlanacak.

Atatürk anıtına çelenk 09.00’da çelenk sunulmasıyla başlayacak olan program, Saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla devam edecek. Ardından Kaymakamlıkta tebrikler kabul edilecek.

Gemlik İskele Meydanı (15 Temmuz Demokrasi Meydanı) gösterilerin yapılacak nokta olacak. Kaymakam, Garnizon Komutanlığı ve Gemlik Belediyesi tarafından halkın bayramının kutlanması ile 09.30’da başlayacak olan program, şiirlerin okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve folklor gösterileriyle devam edecek. Tören 10.30 civarında sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş