SAADET’İN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR…

Gemlik Balıkçılar Derneği Başkanı Osman Deliçay ile Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Zeki Hazer’in yanı sıra ekmeğini balıkçılıktan kazanan emekçileri  mekanlarında ziyaret eden Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri Cihangir Dinç, Tarık Şeker, Can Tatar ve Özkan Uğur balıkçıların sorunlarını dinledi.

Öncelikle, Saadet Partisinin ziyaretinden duymuş olduğu memnuniyeti dile getiren kooperatif başkanı Zeki Hazer sohbete şu sözlerle devam etti; “Körfezde avlanma yasağının çıkartılması için büyük çaba sarfettik. Avlanma yasağının çıkartılmasındaki amacımız ve düşüncemiz körfezdeki balık miktarının ve çeşitliliğinin artması ve dolayısı ile halkımıza daha ucuz ve bol balık  yedirebilmektir.” diyen Hazer trol avcılarının da balığa ve balıkçılık sektörüne büyük zarar verdiğini ve bu konuda da mücadele ettiklerini anlattı. Önlem alınmaması durumunda büyük bir çevre felaketinin de kapıda olduğunu bu sebeple yetkililerin duruma acil önlem alması gerektiğini belirtti.

Barınaktaki sıkıntılara da değinen başkan Hazer; Barınaklarda elektrik, su ve tuvalet gibi modern hayatın olmazsa olmazları arasında yer alan ihtiyaçlarının da yetkililer tarafından karşılanmadığını verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirterek sözlerini noktaladı.

Balıkçılar dernek başkanı Osman Deliçay ise; Öncelikle, derneğimize sahip çıktığınız için teşekkür ederiz. Gemlik’te yaşayan herkes Gemlik’in ve körfezin sahibidir ve bu bilinçle Gemlik’e sahip çıkmalıdır. Bizler, balıkçı barınaklarında yaşanan ve halkımızı rahatsız eden kötü görüntüleri ortadan kaldırdık. Uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı savaş açtık ve bu savaşımıza devam ediyor ve sonuna kadar da edeceğiz. Gemlik’e gerçek manada çalışan ve hizmet eden bir kent konseyinin de kurulmasını istiyoruz. Diyerek sözlerini bitirdi.

Daha sonra söz alan Ahmet Vakkas Yıldız ise şunları söyledi. “Balıkçı barınaklarını madde ve alkol bağımlılarının yatağı olmaktan kurtaran, Gemlik halkına hizmet eden siz balıkçı abilerimize teşekkür ederiz. Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi her zaman emeğin ve emekçinin yanında olmuştur. Bu sebepledir ki, dernek ve kooperatifinizin çalışmaları ve yasal haklarınız ile ilgili verdiğiniz mücadeleyi de sonuna kadar destekliyoruz

Yapılacak ilk yerel seçimlerde Allah’ın izni ile Gemlik Belediyesini alacağız. Çabamız ve çalışmalarımız bu yönde olup aylar öncesinden bu mücadelemizi başlattık. Amacımıza ulaştığımız gün “Yaşanabilir bir Gemlik – Yaşanabilir bir Türkiye – Yeniden büyük Türkiye  ve Yeni bir Dünya”yı biz kuracağız diyerek sözlerini noktaladı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş