Gemlik’te Sevgi izi projesine destek sözü

Gemlik Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından yürütülen proje çalışması kapsamında Gemlik’te 80 kişiye sevgi izi dövmesi yapıldığı açıklandı. Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşların kaybolması durumunda yakınlarına ulaşılabilmesi için büyük önem taşıyan Sevgi İzi Projesine ilçedeki Rehabilitasyon Merkezleri de destek sözü verdi.

Televizyon yapımcısı ve program sunucusu Müge Anlı tarafından uygulamaya geçirilen “Sevgi İzi” projesine yönelik destekler artıyor. Gemlik Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından yürütülen proje çalışması kapsamında Gemlik’te 80 kişiye sevgi izi dövmesi yapıldığı açıklandı. Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşların kaybolması durumunda yakınlarına ulaşılabilmesi için büyük önem taşıyan Sevgi İzi Projesine ilçedeki Rehabilitasyon Merkezleri de destek sözü verdi.

Bilgi Bahçesi’nin Yeniköy Piknik Alanında organize ettiği pikniğe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Türe, Engelliler Meclisi Başkanı Ahmet Gazi Memiş ve yürütme kurulu üyeleri katıldı. Rehabilitasyon Merkezinin Engelli Öğrencileri ve Aileleriyle bir araya gelen Kent konseyi yöneticileri, Sevgi İzi Projesinin anlam ve önemini de anlatma fırsatı buldular. Öğrenciler ile eğlenen ve sohbet eden Çiğdem yaşar Türe, Ahmet Gazi Memiş ve Yürütme Kurulu üyeleri, 16 vatandaşın daha Sevgi İzi Projesine katılmasını sağladılar.

Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Türe ve Engelli Meclisi Başkanı Ahmet Gazi Memiş, Talip ve Türkan Demiralay çifti tarafından yapılan Sevgi İzi Dövmelerinin önümüzdeki günlerde 16 engelli öğrenciye daha yapılacağını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş