Zeytin Festivaline Coşkulu Başlangıç

  1. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali, Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Yerleşkesi önünden Gemlik Demokrasi (İskele) Meydanına yapılan yürüyüş ile başladı.

3 SİYASİ PARTİ BİRLİKTE YÜRÜDÜ

Gemlik Belediyesi ve Gemlik Kent Konseyinin düzenlediği 3. Uluslar arası Gemlik Zeytini Festivali Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesinden yapılan yürüyüş ile başladı. Yürüyüşe Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdulkadir Karlık, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Temizaltın, kurum, dernek ve STK temsilcilerinin yanı sıra muhtarlar da katıldı. Ayrıca programda bir diğer dikkat çeken detay ise Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık, CHP İlçe Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, yönetimleri ve meclis üyelerinin katılarak birlikte yürümesiydi. Ayrıca yürüyüşte Yunanistan, Romanya, Bosna Hersek ve Ahızka ekipleri de yer aldı. Yürüyüş mehter takımı eşliğinde yapıldı.

TRAKTÖRLERLE KORTEJE DESTEK

Festvial kortejine Umurbey ve çevre köylerde zeytin üreticiliğiyle uğralan vatandaşlar da, traktörleriyle destek verdi. Yürüyüş, çeşitliliği ve renkliliğiyle dikkat çekti.

Yürüyüş sonrasında Gemlik Atatürk anıtına gelen katılımcılar, zeytin dallarından oluşan ‘’Gemlik Zeytini Festivali’’ çengini Gemlik Atatürk Anıtına sundular. Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim’in çelenk sunmasının ardından  katılımcılar, Gemlik 15 Temmuz Demokrasi Meydanına  (İskele Meydanı) geldiler.

AÇILIŞ KURDELESİ SAHNEDE KESİLDİ

Festivalin açılış kurdelesi, meydanda kurulan sahnede kesildi. Sahnenin zeytin dalları ve geçmiş yıllarda zeytin toplamakta kullanan zeytin küfeleriyle donatılması dikkat çekerken, geçtiğimiz yıllara göre zeytinin figürlerinin festivalde daha çok yer alması dikkatlerden kaçmadı. Merkezde bulunan stantlarda, genellikle köylüler ve kooperatifler ürünler sergiledi. Sahilin devamında yer alan stantlarda ise bazı yöresel dernekler, yardımlaşma dernekleri ve el ürünleri stantları yer aldı. Festival halk oyunları ve Gemlikli sanatçıların konseri ile devam etti.

https://www.facebook.com/GemlikTV/videos/673361902854192/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş