Basketbol Sahaları Yenileniyor

Gemliklilerin daha modern ve estetik ortamlarda spor yapmalarını sağlamak için çalışmalarına aralıksız devam eden Gemlik Belediyesi, sporsever çocuk ve gençlerin buluşma noktası olan basketbol sahalarında yenileme çalışmaları gerçekleştirdi.

Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürülüğü ekiplerince gerçekleştirilen revize çalışmaları kapsamında 4 farklı mahallede 7 basketbol sahasının, zemin betonları, saha çizgileri ve potalarıda yenilenerek, çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı.

Revize çalışmalarının tamamlanmasının ardından açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz “Halkımızın huzur içinde vakit geçirebilmesi ve rahatça spor yapabilmesi için bir yandan yeni alanlar açarken, diğer taraftan da mevcut alanlarımızı tek tek yeniliyoruz. Özellikle sporsever çocuklarımızın en çok vakit geçirdiği yerlerden olan basketbol sahalarımızı, onlara layık olacak şekilde bakımlı ve modern hale getiriyoruz.” diye konuştu.

Özellikle çocuk ve gençlerin spor yaptığı sahalar, yenileme çalışmalarının ardından, hem daha güvenli hem de daha modern bir görünüme kavuştu.

Bursa 1. Amatör Kümede mücadele eden ve namaglup yoluna devam eden Gemlikspor, ilk yenilgisini sahasında aldı. Orhangazi Hürspor ile Gemlik Suni Çim Sahada karşılaşan Gemlik ekibi müsabakadan 2-0 mağlup ayrıldı.

Gemlik Suni Çim Sahada oynanan müsabakada, Gemlikspor Orhangazi takımı Hürspor’a karşı galibiyet parolasıyla müsabakaya başladı. Müsabakanın henüz 15’inci dakikasında Hürspor’dan Doğan’ın golüyle Gemlik ekibi 1-0 geriye düştü. İlk yarı bu skorla tamamlanırken, Hürspor 60’ıncı dakikada penaltı kazandı. Penaltıyı kullanan İlker, skoru 2-0’a getirdi. Müsabaka bu skorla sona erdi.

Mağlubiyet sonrasında gurubunda dördüncü sıraya gerileyen Gemlik ekibi, haftaya Hacivat deplasmanına çıkacak. Hacivat deplasmanında Gemlikspor’un olası galibiyeti, Gemlik ekibini tekrar potaya sokacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş