Solaksubaşı ve Çiftçi Karşılıklı Açıklamalar Yaptı

Geçtiğimiz günlerde iş adamı Mahmut Kamil Solaksubaşı’nı darp eden Muhammet Çiftçi sessizliğini bozdu. Solaksubaşı’nın yalan yanlış iddialarda bulunduğunu ifade eden Çiftçi ‘’Bizim ruhsatımızı versinler, başka isteğimiz yok’’ dedi.Muhammet Çiftçi yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  ‘’1998’de aydın Akovalıgil’den aldığımız 57 hektar taş ocağının ödemesini yaptık. Şahsa borcumuz bulunmamaktadır.1998’den 2017’ye kadar geçen sürede, Gemlik Madencilik’e çeşitli bahanelerle ruhsat devri yapılmamıştır. 1998’de vergi rekortmeniydim. Bugün vergi borcumu ödemeyecek duruma geldi. Şehir eşkıyası diye yazan ve yazdıranları nefretle kınıyorum. Sadece kınamakla da kalmayacak, olayın üstüne gitmeye devam edeceğim.

‘’SIKINTI YAŞARSANIZ BANA GELİN’’ DEMİŞTİ.

Beni dolandıran Mahmut Solaksubaşı tanık ve kefil olarak Aydın Akovalıgil’in yanında yer almıştır. Ayrıca olaya İhsan Ateşli, Kemal Akıt, Kaan Dimili ve Refik Yılmaz da şahitlik etmiştir. O gün Mahmut Solaksubaşı ‘Ruhsat ile alakalı sıkıntı yaşarsanız bana gelin’ diyen kişidir. Biz ruhsatımızı alana kadar olayın peşinde olacağız.

Ayrıca, tapuların devrini sağladığını söylüyor. Solaksubaşı’nın bu sözü de yalandır. Çünkü tapuları devrettiren, Aydın Akovalıgil’in eşidir.

MHP İLE SORUNUMUZ OLAMAZ

Solaksubaşı sınırları zorlayacak tutum gösterip, ruhsatı verdirmeyip, bizi mağdur edince. Karakolun 100 metre ilerisinde ağız dalaşı yaşadık. Ardından da olay patlak verdi. Solaksubaşı’na 5 -6 kişi de saldırmadı. Olayı ben yaptım.Olayın asla siyasi boyutu yoktur. Olayın ardından Solaksubaşı MHP teşkilatına kendini atmıştır. Burada farklı algı yaratmak istemiştir. MHP bizim de partimizdir. Bu ticari ve kişisel bir olaydır.

SOLAKSUBAŞI ÖZÜR DİLESİN

Mahmut Solaksubaşı’nın yalan yanlış beyanlarından dolayı Gemlik halkından, siyasi partilerden ve kamuoyundan özür dilemesi gerekmektedir. Bizim ne para talebimiz var, ne sorun istiyoruz. Parasını son kuruşuna kadar ödediğimiz taş ocağının ruhsatını versinler, başka isteğimiz yok. Verilmezse, olayın peşini asla bırakmayacağız. Burada asıl mağdur olan ben ve ailemdir”dedi

Mahmut Solaksubaşı’nın açıklaması ise şu şekilde;

Gemlikli işadamı Mahmut Kemal Solaksubaşı, geçtiğimiz gün uğradığı saldırı ile alakalı basın açıklaması yaptı.

Solaksubaşı şu ifadeleri kullandı;Önceki gün İnşaat halimdeki işyerimde müteahhit Ömer Uslu inşaatın gidişiyle alakalı görüşürken birden nerden geldiğini fark edemediğim Muhammet ile Muzaffer Çiftçi ve çocukları üzerime hücum ettiler. Beni fena şekilde darp ettiler. Yere düşmeme rağmen tekme ile vurarak yumruklayarak devam ettiler. Bir an boşluk bulup yakındaki benzinliğe doğru kaçtım ve polisi aradım. Onlar bir zaman sonra geldiler. Bu arada bağırmalarıma maalesef kimse gelmedi ya da korkudan gelemedi. Eğer ben şimdi susarsam, kaba kuvvet kazanmış Gemlik kaybetmiş olur.Lütfen bunu düşünün Gemlik’in bu kaderini bozalım. Gemlik artık yapılan kötülüklerle anılmasın. İlçemizin kaderine, geleceğine sahip çıkalım. Kötülere selam vermeyelim. İyilerin ve haklıların yanında olalım. Yere düşmüş ve 5 -6 kişi tarafından tekmelenen, yardım isteyen kişilere yardım etmekten korkmayalım. Kavgaları ayıralım, Birbirimize saygılı olalım, seviyeli olalım, hanımefendilere hürmet edelim. Bitirimlik Gemlik’te artık özenilecek bir mevki olmamalı. Kötüye, kavgaya, kartal kanada yol vermeyelim. Bunlar her şeyi kendilerine hak görmesin. Gençlerimizi uyuşturucudan ve bununla beraber yürüyen bütün kötülüklerden uzak tutalım.Bana saldıranlar bir kişiye beş altı kişi hücum ettiklerine göre demek ki özlerinde korkuyorlar. Benim durumumdan ne olur ama amaç Gemlik’e korku salmak. Bir kişiye hele benim gibi atmışını geçmiş bir kişiyi dövmeye ne gerek var, Ama çete olarak geliyorlar, Gemlik’te artık bunların konuşulmasını ve yapılmasını istemiyoruz.Kimse bana özür diler gibi falan gelmesin. Bunu söyleyen onlar gibi düşünen, onları koruyan kişidir. Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Meclisinde suçluyu öven bir konuşma yaptı. Yakınını korumakla alakalı bir tavır içindeydi, Muhammet Çiftçi’ye yol gösterdi.  Mecliste ben bu işi bu zamana kadar engelledim dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş