AK Parti’de Yaşar İslam Dönemi

   Ak Parti Gemlik İlçe Teşkilatı, 6. Olağan Kongresini Gemlik Sosyal Yaşam Merkezinde yoğun bir katılımla yaptı.

  Gemlik İlçe Kongresine Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, önceki dönemki bakanlar Efgan Ala ve Mehmet Müezzinoğlu, Milletvekilleri Zekeriya Birkan, İsmail Aydın, Hüseyin Şahin, Osman Mestan, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, diğer ilçelerin belediye başkanları, Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık ve diğer ilçe başkanlarının yanı sıra, MHP Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, STK, Dernek ve kurum temsilcileri katıldı.

Divanın oluşmasıyla açılan kongrenin başkanlığına Trabzon Milletvekili ve Bursa koordinatörü  Muhammet Balta seçildi. Divanda Muhammet Karaman, Ali Aykut Türe, Furkan Siyaher ve Şükran Ersöz görev aldı.

  IŞIK’TAN DUYGUSAL KONUŞMA

  Kongre, İlçe Başkanı Zafer Işık’ın konuşması ile başladı. Işık; ‘’Kurucu il başkanlarımızdan başlayarak, ilçe başkanlarımız, yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda, Gemlik ile alakalı her meselede yanımızda olan vekillerimize de teşekkür ederim.

   7 yıl aralıksız sürdürdüğüm aktif siyaset hayatımda, iki şeyi önemsedim ve önemsemeye devam edeceğim. Bunlardan biri teşkilat, diğeri dava. Bir liderin, kurucu genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında toplandık. Ona destek olabilmek için teşkilatların önemini anlamalıyız. Su gibi olmalıyız. Çok çalışalı ve suyun akışı gibi millet iradesine telsi olmalıyız’’ dedi.

   YILMAZ; MAAŞ ÖDEYEMEYEN BELEDİYE DEVRALDIK

   Arından söz alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise; ‘’Kongreler siyasi partilerin şölenidir. Bizde başka partiler gibi sandalyeler havada uçuşmaz. Biz bir önceki dönemde de bu dönemde de uyumlu çalıştık. Biz, maaş ödeyemeyen, haciz işlemleri başlatılan belediye devraldık. Bugün, çok sayıda yatırımı olan Belediye haline getirdik.

   Kapalı Pazar Yerimiz yoktu. 24 Milyon’a Kapalı Pazar Yeri, 8 Milyon Açık Pazar yerini kamulaştırmaları ile birlikte yaptık. Görev süremizde 45 Milyon TL’lik kamulaştırma yaptık. 6 yılda 150 derslik yaptık. Geçtiğimiz gün Gemlik’in dönüşümü ile alakalı tarihi bir adım atıldı. Ulusal Medya’da taşınacak algısı oluşturuldu. Ak Parti, milletin istemeyeceği bir şeyi yapmaz’’ dedi.

   Ardından söz alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş kısa konuşarak önceki dönem büyükşehir başkanları Hikmet Şahin ve Recep Altepe’ye de teşekkür etti.

  AYDIN; AK PARTİ ÖNCESİNDE ÇOK SAYIDA YASAK VARDI

   Bursa Milletvekilleri adına söz alan İsmail Aydın; ‘’Ak Parti öncesinde siyasi anlamda çok sayıda yasak vardı. OHAL’i kaldıran parti olduk. Bu ülkenin üçte bir i yoksulluk sınırının altındaydı. Bizler yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele ettik’’ şeklinde konuştu.

   Ardından söz alan İl Başkanı Ayhan Salman ise; ‘’Bursa’nın 15. kongresini Gemlik’te yapıyoruz. En zor günlerde görev alan ve görevini layıkıyla yerine getiren Zafer Işık’ı tebrik ederim’’ ifadelerini kullandı.

   Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ise; ‘’Gemlik’in en büyük problemi zemini. Gemlik’in zemini kaygan, geçmişte de siyasetin zemini kaygandı. Ak Parti ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan siyasetin genlerini değiştirdi. Türkiye bu sayede dünyanın en çok dış yardı yapan ülkesi oldu’’ dedi.

   Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; ‘’Zafer Işık Gemlik’te siyaseti dik yaptı. Onurlu bir duruş sergiledi. Bayrağı da bu şekilde devrediyor. Bir kızıldereli hikayesinde ‘hayalleri olan asla uyumaz’ sözü beni çok etkilemiştir. Bunu il başkanlığımız döneminde, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a söylemiştim. O da değiştirerek ‘sevdası olan asla uyumaz’ demişti. İşte bu salondaki, bahsettiğimiz sevda ve inançtır’’ şeklinde konuştu.

ÇAVUŞOĞLU; AK PARTİ SESSİZ DEVRİM YAPTI

   Son olarak söz alan Başbakan Yardımcısı Mehmet Çavuşoğlu, geçmişten bugüne örnek vererek yaptığı konuşmasında büyük alkış aldı. Çavuşoğlu şunlara değindi; ‘’Gemlik’te bulunaktan son derece mutluyum. Her kongrede teşkilat mensuplarının dava ruhunun ne kadar güçlü olduğuna bir kez daha şahit oluyorum. Zafer Işık görevi sürecinde son derece ciddi şekilde çalıştı ve önemli sonuçlar aldı. Bugün de, sanki görevi devreden başkan gibi değil de, yeni görev alan başkan gibi heyecanlı ve güzel bir konuşma yaptı. Kendisine teşekkür ediyorum.

   Sizin çıkış noktasınız millete ve bu vatana hizmet etme sevdanızdır. Bu nedenle sizler değerlisiniz. Ak Parti Türkiye’yi dönüştürüyor, geliştiriyor ve büyütüyorken, sizler de tarih yazıyorsunuz. Tüm dünyanın yükünü sırtlanan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yüküne omuz verdiğiniz için sizler değerlisiniz. Liderimiz bu yola baş koydu, ‘kefenimi giyip çıktım’ dedi, sizler de onu hiç yalnız bırakmadınız.

 AK PARTİ YAŞAM STANDARDINI YÜKSELTTİ

  Biz bu yola çıkarken, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak düşüncesiyle yola çıktık. Ak Parti Türkiye’de devrim yaptı. Biz buna sessiz devrim diyoruz. Türkiye önemli değişimler yaşadı. Bugün, 1603 TL asgari ücreti tartışır hale geldi. 2002’de asgari ücret 184 TL’ydi. O zaman asgari ücretle 146 litre mazot alınıyordu. Bugün 318 litre alınıyor. Hani Türkiye batıyordu? Millet artık gözünü açtı. 184 TL’ye 18.9 KG et alınıyordu. Bugün et pahalı diyoruz. Bugün asgari ücretle 51 kg et alınıyor. Ak Parti milletin refahını, huzurunu, yaşam standardını yükseltti. Türkiye zenginleşti, daha da zenginleşecek. Biz bu milletin hizmetkarı olmaya geldik’’ dedi.

   Konuşmaların ardından faaliyet raporu sinevizyonda gösterildi. Hesap raporu ve faaliyet raporunun okunmasının ardından Yaşar İslam’ın tek başına aday olduğu kongrede, Ak Parti yeni yönetimi tanıtıldı.

   Ak Parti Gemlik ilçe Yönetimi şu isimlerden oluştu; Yaşar İslam, Abdullah Kılıç, Alparslan İlgin, Avni Alparslan Ağır, Aynur Beki, Bayram Doğdu, Ceyhan Türe, Erkan Şen, Ferhat Doğan, Güldane Baykal, Güray Şentürk, Hamza Çiçek, Hasan Ataş, Hüseyin Aydın, İbrahim İnce, İmdat Öztürk, İsmail Çakır, Kenan Bulut, Kenan Karakaç, Meryem Aydın, Necla Akbulut, Ömer Bayrak, Tevfik Yılmaz ve Volkan Özgül. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş