Belediyede toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

Gemlik Belediyesi ve Hizmet-iş sendikası arasında 2018-2019 yılını kapsayan Toplu İş Sözleşme Görüşmelerinde ilk oturum yapıldı. Gemlik Belediyesi hizmet binasında yapılan görüşmelere Gemlik Belediye Başkan Yardımcıları Av.Kadir Erol ve Ahmet Avcı’nın yanı sıra İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yunus Emre Yılmaz, Yazı İşleri Müdürü Faruk Bilgili, Mali Hizmetler Müdürü E.Aksel Tümer, Hukuk İşleri Müdürü Av.Aydın Hasan katıldı.

Sendika yetkililerinden ise, Hizmet-İş Şube Başkanı Mehmet Keskin, Şube Genel Sekreteri Selim Bal, Genel Başkan Danışmanı Recep Özcan, İşyeri Sendika Temsilcileri Recep Yazıcı, Sami Kara ve İlknur Atasayar görüşmelerde hazır bulundu.

Belediyede 91 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin ilk oturumunda, sözleşme teklif taslağındaki 62 madde aynen kabul edilirken, 14 madde ise değiştirilerek kabul edildi. Toplamda 76 maddede uzlaşının sağlandığı toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, kalan 5 maddenin görüşülmesinin ise 14 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da Gemlik Belediyesi hizmet binasında gerçekleşeceği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Av.Kadir Erol, İşçileri memnun edecek bir çalışma içinde bulunduklarını belirterek, “Hizmet-İş Sendikası ile işçi arkadaşlarımızın sendikal haklarının sağlanması için bir araya toplandık. Bugüne kadar nasıl ki işçilerimizi kolladıysak bundan sonra da aynı hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Toplu sözleşme görüşmelerimizin, kısa sürede tamamlanmasını ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Keskin ise, sözleşmenin, birkaç görüşme sonunda karşılıklı anlaşma ile sonuçlanacağını ümit ettiğini belirterek, sürecin her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş