DUYARLILIK DERNEĞİ’NDEN CHP’YE  HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Gemlik Duyarlılık Derneği, yeni seçilen CHP İlçe Başkanı ve yönetimine hayırlı olsun ziyareti gerçekleşti. Ziyaretin baş konusu ise sahile yapılması düşünülen ve kamuoyunun tepkisini çeken mescitti.

Cemal Küçük; Mescitin yeri yanlıştır

Duyarlılık Derneği adına konuşan dernek başkanı Cemal Küçük sahile görselliği güzel olur diye camii yapılmaz. Herhangi bir deprem durumunda açık hava hastanemiz yok, çocuklarımızın rahatça koşup eğlenebileceği park alanları kısıtlı  bu konuda tüm Gemlik’in katılacağı geniş kapsamlı bir toplantı planlıyoruz. Biz yapacağımız bu toplantıya AK Parti ve Kent Konseyi’ni de davet edeceğiz dedi

Acar:  Her kesimin bu mescide tepkileri var

Geçen yönetimiz de bu konu gündeme gelmiş ve kabul görmüştür. Biz de bu Gemlik’in yararına olacak toplantıya katılacağız. Zamanında denizi meydana birleştireceğiz diye camiyi yıktınız. Bu karara toplumun her kesimden tepkiler var. Yapılan röportajlarda görüyoruz ki halk buna karşı çıkıyor. Sahilde ezan okunduğu zaman namaz kılacaklar çok rahatlıkla camiye ulaşabilir. Bu konuda Gemlik’in nerede camiye ihtiyacı var araştırılmalı ve bunun ışığında bir çözüm önerisi sunulmalıdır. Camiye ve mescide kesinlikle karşı değiliz. Orayı madem kamulaştırdınız, 1. Ve 2. Kordonu birleştirip orayı halka açmanız gerekmektedir dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş