Belediyede Çözümün Adresi Beyaz Masa

Gemlik Belediyesi Muhtarlıklar ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren beyaz masa birimi, 2017 yılında da vatandaşların çözüm adresi oldu. Bu kapsamda vatandaşların Belediye ile ilgili hür türlü istek ve şikâyetlerine çözüm üretmek için 7/24 hizmet veren Beyaz Masa Birimine 2017 yılı içerisinde 19 bin 520 başvuru yapıldı. Yapılan başvuruların tamamı işleme alınırken, 444 16 05 numaralı çağrı merkezine gelen istek ve şikâyetler anında değerlendirmeye alınarak ilgili birimlere yönlendirildi. Öte yandan ekipler, Facebook ve Whatsapp uygulamalarıyla, vatandaşların en hızlı şekilde sorunlarını aktarabilmeleri için gelen talep ve şikâyetlerde gerekli birimler ile görüşüp vatandaşlara ayrıca geri dönüş sağladı.
Beyaz Masa’nın, vatandaş ve belediye arasındaki iletişimi daha sağlıklı hale getirdiğini belirten Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Belediye olarak en önemli görevlerimizden biri halkımızın talepleri doğrultusunda hizmet vermek. Bu çaba ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Beyaz Masa, vatandaşla belediye arasında köprü vazifesi görerek vatandaşın meşru taleplerini ivedilikle karşılamaya çalışmaktadır” dedi.
Vatandaşların belediye binasına gelmeden de sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm ürettiklerini belirten Başkan Yılmaz, “Bu şekilde hem zaman kaybını hem de vatandaşlarımızın bir telefonla dahi sorun ve isteklerine çözüm üretebiliyoruz. Beyaz Masa sayesinde vatandaşlarımızın birçok talebine cevap verdik ve çözüm ürettik. Yapılan her başvuruyu ilgili birimlerimiz tarafından titizlikle değerlendirerek cevap veriyor ve takip ediyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş