Özcanbaz; Bankalar Konut Kredilerinde Zorluk Çıkarıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, 696 Sayılı KHK’nın Geçici 25.Maddesinde Gemlik’in riskli alanlarını içeren ibarenin konut kredilerini engellediğini vurgulayarak, ‘’Riskli Alan’’ ibaresinin değiştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Bankaların kredi konusunda risk gördüğünden konut kredilerine ihtiyatlı yaklaştığını dile getiren ilçe başkanı, Gemlik’in ekonomik ve sosyal zararının büyük olduğunu vurguladı.

Özcanbaz açıklamalarına şu şekilde devam etti; ‘’Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın uzun yıllardır üzerinde durduğu ve Gemlik’in zeminine yönelik yapmış olduğu çalışmaları sonucunu verdi. KHK’da Gemlik’in riskli alanların taşınacağı yer aldı.

Bankalar kredi de zorluk çıkarıyor

Açıklamanın yapıldığı günden itibaren, Gemlik’te emlak alanında hem satışlar hem de yapılan anlaşmalar bozulmuştu. Bugün de görüyoruz ki, bankalar konut kredisi verirken bile müşterilerine değerlendirme kuruluşlarının düşük kredi vereceği veya vermeyeceği uyarısında bulunuyor. Bunun nedeni olarak da KHK ve Belediye Başkanı tarafından yapılan açıklamalarda, Gemlik Merkezinde bulunan mahallelerde zemin sorunları olduğunu söylüyorlar…

Başbakan veya Bakanlar Açıklama Yapmalı

Gemlik’te Ekonomiye bu kadar zarar vermek, ne derece doğru? Fizibilite çalışmaları yapılmadan, doğrudan ‘’Taşınacak’’ söylemi, Gemlik ekonomisine zarar vermeye devam edecektir. Bunun tek çözümü, başbakan veya bakanların ağzından zemin sorunlarının değil de, eski bina sorununun bulunduğu ve Gemlik’in taşınmayacağı yönünde açıklama yapılmasıdır. Aksi halde, tek etkilenen inşaat sektörü olmaz. Vatandaşların daireleri değer kaybeder, Gemlik merkezinde yatırım yapmaya ve iş yerleri açmaya korkarlar, Gemlik’in zaten sıkıntılı olan sosyal hayatı da tamamen sona erer’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş