CHP Liderinden Gemlik’te Yoğun Program

CHP Liderinden Gemlik’te Yoğun Program

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gemlik’te bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, özellikle 1 Kasım 2015 seçimlerinde sadece 1 oy aldığı Feyziye Köyüne de konuk oldu.
İlk Ziyaret İskele Meydanına
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Gemlik Ziyaretinde farklı noktalara konuk oldu. İznik ve Orhangazi’de oda ve STK’larla bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gemlik programı, daha çok bölgesel ziyaretlerle geçti. Gemlik’te bulunan kafede partilileri ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu ilçe başkanı Cemil Acar, Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan ve partililer tarafından karşılanırken, genel başkanı CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve Bursa Milletvekili Erkan Aydın’da eşlik etti. Ziyaret öncesi Cem Evi Gençleri, Kılıçdaroğlu’nun geçiş yolunda altı tane güvercin uçurdu.
1 Oy Aldığı Köye Ziyaret
CHP Genel Başkanı, Gemlik’te fazla zaman geçirmezken, Katırlı ve Hamidiye köylerini de ziyaret eden CHP Genel Başkanı, Kasım 2015 seçimlerinde sadece 1 oy aldığı Feyziye Köyünü de ziyaret etti. Burada Feyziye Köyü Dernek Başkanı Osman Kayaalp ve yönetimi tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, misafirlere ikram edilen Bişi ismindeki yöresel hamurun yapıldığı tezgahın da başına geçti.

CHP Liderinden Gemlik’te Yoğun Program

Son Durak Celal Bayar Anıtı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gemlik ziyaretinde son durağı ise Türkiye Cumhuriyet 3. Cumhurbaşkanı ve Atatürk’ün silah arkadaşı Mahmut Celal Bayar’ın anıt mezarı oldu. Anıt mezara çiçek bırakan Kılıçdaroğlu, burada kısa bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, “Celal Bayar milli Kurtuluş Savaşı’nda çarpışmış, mücadele etmiş bir Cumhuriyet kurucusudur. Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında büyük emekleri vardır. Kendisini her zaman saygı ile anmak bizim görevimizden birisidir. Allah rahmet eylesin. Onu ve arkadaşlarını bütün Kuva-i Milliyecileri saygı ile selamlıyorum” dedi.

CHP Liderinden Gemlik’te Yoğun Program

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Umurbey ziyaretinin ardından ilçemizden ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş