Karsak Deresi Çalışmaları Başlıyor

Karsak Deresi Çalışmaları Başlıyor

Bir süredir önemli sorun arz eden ve Orhangazi bölgesinde gelen atıklarla ciddi bir kirliliğe ulaşan    Karsak Deresi sorunu çözülüyor.

Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın girişimleriyle, GSİ İl Müdürlüğü vasıtasıyla temizlik işleri önümüzdeki günlerde başlayacak. Gemlik Belediyesi ile de irtibatlı olarak devam edilecek temizleme işlemi sonrasında firmalar ile alakalı da inceleme ve derede testler yapılacak.

Işık Konuya Dahil Oldu

Konu ile alakalı açıklama yapan Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık; ”Karsak Deresinde yaşanan kirlilik ve vatandaşların talepleri bizleri de rahatsız etti. Bu nedenle adım atarak, DSİ Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmelerimiz sonrasında da, öncelikle mevcut kirliliğin temizlenmesi gerektiği kanısına vardık. Önümüzdeki günlerde, Karsak Deremizde DSİ önemli bir çalışma gerçekleştirecek.

Bundan sonraki dönem ile alakalı da Orhangazi’de kurulacak bir arıtma tesisi de, derenin geleceği adına önem arz ediyor. Bölgede bulunan firmalar ile alakalı da çalışmalar yapılacak.  Bölgemiz ile alakalı farklı çalışmalara imza atarken, bölgemizin önemli bir meselesini de, halkımızın talebi doğrultusunda çözeceğiz. Bize süreçte destek verenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş