Gemlik’te 2. İstihdam Buluşması Başladı

Gemlik’te 2. İstihdam Buluşması Başladı

 

Gemlik İş Kur Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstihdam Buluşmasının ikincisi Gemlik Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Uzun süren hazırlık sonrasında açılan fuar, iki gün boyunca iş arayan ve işvereni bir araya getiriyor.

İstihdam buluşmasına Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İş Kur Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, GTSO Başkanı Paşa Ağdemir, Borsa başkanı Özden Çakır, Esnaf Odası Başkanı İsmail Beki, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, etkinliğe katılan firmaların sorumluları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda ilk sözü alan Bursa İş Kur Müdürü Feyzullah Eren Türkmen; ”Milli istihdam seferberliğinin en önemli ayağı istihdam buluşmalarıdır. İş arayanlar ve işvereni buluşturarak. Cv’ler alınarak yapılan çalışmada önemli sonuçlar elde ediyoruz. Destek verenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yılmaz, Dolar Terörüne İnat İstihdam Sürüyor

Ardından söz alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise; ”Emek en yüksek değerdir. Emeğin karşılık bulması için, bu tarz çalışmalar daha fazla önem arz ediyor. İstihdam fuarı da gösteriyor ki, döviz terörüne inat, büyümeye devam ediyoruz.

Biz işverenlere iş arayan buluşturmayı amaçlıyoruz. Nerede yapılacak iş varsa, herkes dört elle sarılarak çalışıyor. Hedefimiz katılanların en az %20 sini işe yerleştirmek. Sanayici ve işverenin de bileşimli işçi kazanmasını sağlamak” şeklinde konuştu.

Işık; Milli Eğitimin Yönlendirici Olması Lazım

Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ise, Milli Eğitim Müdürlüklerinin de, istihdam buluşmasında önemli görevi olduğuna dikkat çekerek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ”İş dünyası ile iş arayan kardeşlerinizi bir araya getiren fuarın hayırlara vesile olmasını niyaz ederiz. Bu hafta Gemlik ve Orhangazi adına başkanlarımız ile görüşmeler yaptık. Onlarda. Aldığımız bilgiler ile alakalı çalışacağız. Bürokrasi ile iş dünyası arasında bağ vekillerin işidir. Bu nedenle, iş adamlarımızın da, bizlerle entegre çalışması, işleri hızlandıran unsur olacaktır.

İstihdam buluşmasını geleceğimiz olan gençlerimizi yönlendirmek adına da fırsat olarak bilmeli ve buna göre kullanmalıyız. Burada da en önemli iş Milli Eğitim Müdürlüğüne düşüyor. Öğrencilerimizin işverenin talebini görmesi ve mesleki tercihlerini buna göre yönlendirmesi arına, bu tarz buluşmalar fırsat olarak değerlendirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş ise, istihdam seferberliğinin önemine değinirken, buradan çok sayıda işçinin istihdam edildiğini ve istihdamın devam edeceğini vurgulayarak, seferberliğe destek verenlere teşekkür etti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş