Şehit Ömer Halisdemir’in Kardeşi Gemlik’te

Şehit Ömer Halisdemir’in Kardeşi Gemlik’te

Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi gözünü kırpmadan öldürerek darbenin engellenmesinde büyük rol oynayan Şehit Ömer Halisdemir’in 7 kardeşinden biri olan Soner Halisdemir, Gemlik Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve Ömer Halisdemir’in adının verildiği parkı, bulvarı ve aile sağlığı merkezini ziyaret etti.

Niğde Garnizon Komutanı Mehmet Emin Altan ve Niğde’nin Kiledere Belediye Başkanı Selami Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ve Özel Kalem Müdürü Halil İbrahim Atış’ın yanı sıra Ömer Halisdemir Aile Sağlığı Merkezi’nin doktorları ile sağlık personelleri de hazır bulundu.

Ziyaretin ardından konuşan Soner Halisdemir, “Gemlik Belediyesine, değerli Belediye Başkanımız Refik Yılmaz’a, Gemlik halkına, ailem ve şahsım adına can-ı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada çok farklı duygular yaşadık. Burada şehidine sahip çıkan, şehidin ismini yaşatan, tarihine, geçmişine ve 15 Temmuz’a sahip çıkan bir ilçe var. Sağ olsunlar, var olsunlar” dedi.

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı da, “15 Temmuz sürecinde ki en önemli isimlerden birisi olan Şehidimiz Ömer Halisdemir’ in adını meclisimizin aldığı kararla bu bölgede yaşatmak istedik. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere Belediye meclisimize ve halkımıza teşekkür ediyoruz. Hem caddemize hem parkımıza hem de sağlık ocağımıza, şehidimiz Ömer Halisdemir’in ismini verdik. Böyle bir şehidi, böyle bir evladı yetiştiren ailemize çok teşekkür ediyoruz. Bizlere haklarını helal etsinler. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafları ile ziyaret sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş