Yılmaz, hangi konuda Gemliklilerden özür diledi?

Yılmaz, hangi konuda Gemliklilerden özür diledi?

BURSA HAKİMİYET GAZETESİNDEN NAMIK GÖZ YAZDI…

Yılmaz, hangi konuda Gemliklilerden özür diledi?

Gemlik, son 30 yılda önce sanayi ardından ulaşım imkanlarının artmasıyla katlanarak büyüdü. Buna paralel olarak ilçe önce Manastır bölgesine, ardından ovanın derinliklerine doğru ve son yıllarda da Hisartepe bölgesine doğru gelişti. Serbest bölgedeki gelişme ise sanayi ve liman işletmeciliği üzerine ilerledi.
Çanak şeklindeki bir coğrafi yapıya sahip ilçede, yeni devlet hastanesi merkezden uzak bir noktaya, yapımı devam eden adliye sarayı Hisartepe bölgesine yapılıyor. Dolayısıyla artık kent merkezindeki yürüyüş mesafesindeki hedefler yerini toplu ulaşım araçlarına bıraktı. Örneğin yeni devlet hastanesine gitmek için iki araç değiştirmek gerekiyor.
Bu nedenlerle tıpkı Bursa gibi Gemlik’te de ulaşım birinci derecede vatandaşların şikayet konusu olmaya devam ediyor. Hizmet kalitesinin düşüklüğü ise tepkilere neden oluyor.
Baia Hotel’de yapılan ‘Sönmez Medya Buluşmaları’nın konuğu olan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın da kent içi ulaşım konusunda oldukça dertli olduğunu öğreniyoruz.

Yılmaz, hangi konuda Gemliklilerden özür diledi?

 

‘Gemlik halkından bu konuda özür diliyorum. Çözemediğim tek sorun bu’ diye başlayan Refik Yılmaz, bugüne kadar ‘Kol kırılır yen içinde kalır’ anlayışı ile sorunu dile getirmediğini, ancak bıçak kemiğe dayandığı için konuştuğunu söyledi.
Yılmaz’ın anne ve babası, eş ve çocukları da Cumhuriyet Mahallesi’nde otuyor ve şehir içi otobüsleri de yoğun olarak kullanıyor. Ailesinin her otobüse bindiğinde vatandaşın kimi zaman da hakaret noktasına varan sitemlerine maruz kaldığını vurgulayan Yılmaz, konuyu defalarca başta genel müdürleri olmak üzere Burulaş yetkililerine iletmelerine rağmen hiçbir iyileştirme olmadığının altını çizdi.
Gelinen noktada haksız bir şekilde yıprandığını ve faturanın Refik Yılmaz adına kesildiğini kaydeden başkana göre, sorun Burulaş’ın sefer kontrolü, yeterli denetim yapmaması ve cezai işlem uygulamamasından kaynaklanıyor.
Yılmaz, konuyu geçen hafta Burulaş ile yapılan toplantıda yeniden gündeme getirdiklerini de hatırlatarak, tepkisini şu sözlerle iletti:
‘Artık gerçekten bıçak kemiğe dayanmış durumda. Biz de insanız. İnsanımıza zorluk çıkarmaya eziyet etmeye değil hizmet etmeye geldik. Şu işi yapamayan ister genel müdür olsun, ister alt birim olsun artık onlar da kendilerine çeki düzen vermeli, yapmayan da ben yapamıyorum daha iyi yapan varsa buyursun yapsın diyebilmeli’
Yılmaz’ın bu sitem ve eleştirileri bakalım ne karşılık bulacak ve Gemlik’in ulaşımda yaşadığı sorunlar çözülebilecek mi?

Yılmaz, hangi konuda Gemliklilerden özür diledi?

GÖREV VERİLİRSE BURADAYIM, VERİLMEZSE AVUKATLIĞA DÖNERİM

Yerel seçimlerle ilgili takvim hızla işliyor. Konuk görevde olan belediye başkanı olunca hemen akla aday olup olmayacağı sorusu geliyor.
Gemlik Belediye Başkanı Yılmaz da hazırlıklı zaten. 90 aylık belediye başkanlığı görev süresine büyük hizmetleri sığdırdığını söylüyor.
AK Parti’nin aday belirleme için anketlere başladığını anlatan Yılmaz, hizmet ve anket sonuçlarına göre genel merkezin yapacağı değerlendirmeyi bekliyor; ‘Büyüklerimiz bu işi yap derlerse, yaparız. Tamam derlerse mesleğimiz olan avukatlığa döneriz.’
‘ Eğer yeterli bulmazlarsa, bize düşen adeta kendimiz başkan adayı gösterilmişiz gibi çalışmak. Bu görevler bize verilirken iyi bizden alınıp başkasına verilirken kötü olamaz’ diyen Yılmaz’ın gönlünde yatan, 5 yıl daha Gemlik Belediye Başkanlığı görevini sürdürmek.

 

http://www.bursahakimiyet.com.tr/yazarlar/namik-goz-76/yilmaz-hangi-konuda-gemliklilerden-ozur-diledi-13305.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş