Gemlik Basketbol Bossana Şans Vermedi

Gemlik Basketbol Bossana Şans Vermedi

 

Türkiye Basketbol 2.ligi 5. haftasında Bornova Bossan’ı konuk eden Gemlik Basketbol, kıran kıran geçen  karşılaşmayı 60:58 kazanarak 2. galibiyetini elde etti.

Karşılaşmaya iki ekip de tempolu ve istekli bir oyunla başladı. Periyotu Gemlik Basketbol 6 sayı önde tamamladı. 2.çeyrekte Bornova Bossan son 2 dakikaya 10:0 seri ile yakalayınca periyotu 8 sayı ile kazandı. 3. Çeyreğe 25:27 yenik başlayan Bursa ekibi periyotu 1 sayı fark  ile kazanarak son çeyreğe 47:46 önde girdi. Son çeyrekte son 2 dakika 50:56 yenik giren Gemlik Basketbol Recep Solak elinden bulduğu 3 serbest atış ile durumu 53:56 getirdi. Bursa Temsilcisi Mehmet Şenin son 1:45 de attığı 3’lük ile durumu 56:56 eşitliğe getirdi. Bornova Bossan son 48 saniyede kazandı serbest atışları sayıya çevirince skoru durumu 56:58 getirdi.. Son 43 saniyede Furkan Firarın attığı 3’lük ile 1 sayı öne geçen Bursa ekibi, Bornova Bossan kullandığı atışı sayıya çeviremeyince Furkan Firar ‘ a faul sonucunda Gemlik Basketbol Furkan Firar’ın elinden kullandığı 2 atışın birini sayı çevirince Müsabakayı 2 sayı fark ile kazanmasını bildi..

Bugün kötü oynadığımız müsabakayı kazandığımız için mutluyuz. Diye sözlerine başlayan Gemlik Basketbol Kulübü Genel Menajeri Yahya Gümüş Bugün öncelikle Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız. Oyun geleninde çok inişli çıkışlı bir grafik çizdik. Antrenörümüz Fatih Elbaş yaptığı hamleler ile son Saniye’ye kadar  oyunun içinde kaldık. Müsabaka sonunda 2 sayı farkla da olsa maçı kazandığımız için mutluyuz.

Gemlik Basketbol adına Faik Can 14 sayı ,10 asist , 2 top çalma –Mehmet Şen 12 sayı ,1 ribaund , 3 asist- Adnan Hepgür 10 sayı , 12 ribaund ve  Recep Solak 10 sayı , 5 ribaund ile oynarken Bornova Bossan’da Çevik Çiftçi 20 sayı , 7 ribaund ve Turgut Bora Pınar 12sayı,3 ribaund ,2 asit ile oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş