Gemlik’te “4 Mevsim” Hizmet Yağmuru

Gemlik’te “4 Mevsim” Hizmet Yağmuru

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesiyle göreve başladığı günden bu güne kadar ilçe sakinlerine hizmet götüren Gemlik Belediyesi, rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanında birçok kalıcı eseri de geride kalan dönemde ilçeye kazandırdı. 2018’in ilk günlerinden bu yana her hafta ya bir açılış ya da bir temel atma programı düzenleyen Gemlik Belediyesi, geçen 11 aylık süreçte; 16 temel atma 27 açılış ile ilçe belediyeleri arasında proje ve yatırım rekoru kırdı.

2018 yılını kapsayan yatırım çılgınlığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı Cihatlı Mahallesi 224 konutlu üçüncü etap temel atma töreniyle başlatan Gemlik Belediyesi, Büyükkumla Köy Meydanı, Ata Mahallesi Konağı, Akşemseddin Camii, Selimiye Camii, Narlı Camii,  Liman Başkanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü, Ziraat Odası, İbn-i Sina Aile Sağlığı Merkezi açılışları ile Şifa Hatun Aile Sağlı Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Nene Hatun Hafızlık Merkezi, Hisar Erkek Hafızlık Kuran Kursu, Arif Nihat Asya İlkokulu, Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Seyir Terası ve Balık Lokantasının temel atma törenlerini gerçekleştirdi.

Yatırım konusunda hız kesmeyen Gemlik Belediyesi haziran ayından bu yana ise Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Balıkpazarı Kültür Merkezi ile Umurbey Atış Poligonu, Hayri Köy Meydanı-Yöresel Ürün Satış Yeri, Engürücük Mahalle Konağı, Kurtul Mahalle Konağı, Ömer Halisdemir Aile Sağlığı Merkezi ve Farabi Aile Sağlı Merkezlerini vatandaşların hizmetine sundu.

Gençlere yönelik hizmet ve yatırımlarında da hız kesmeyen Gemlik Belediyesi, bir yandan temelini attığı Abdullah Tayyip Olçok, Naim Süleymanoğlu ve Semanur Erdoğan spor salonlarının inşaat çalışmalarını devam ettirirken diğer yandan da Hacı Bektaş-ı Veli, Necmettin Rama, Muhsin Yazıcıoğlu ve Eren Bülbül spor tesisleri ile 30. spor tesisini ilçeye kazandırdı.

Gemlik tarihinin en büyük yatırımları olarak bilinen 183 milyon liralık Büyük Kumla Barajı ile yaklaşık 100 milyon liralık modern devlet hastanesi yapımında öncülük eden Gemlik Belediyesi, Yeni Adliye binasının temel atma törenini de düzenleyerek, kamu kurum ve kuruluş binalarının yenilenmesi konusunda bir başka önemli yatırıma da öncülük yaptı. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğü sahil ve meydan düzenleme çalışmalarını da tamamlayarak “Zeytin Dalı” meydanını kente kazandıran Gemlik Belediyesi’nin önümüzdeki haftalarda ve aylarda da şehre değer katacak birçok önemli projeyi hayata geçirmeye devam edecek.

Türkiye Cumhuriyeti’ni büyüten, geliştiren, ayağa kaldıran kadroların bir ferdi olduklarını ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hizmet etmeyi, yatırım yapmayı, milleti mutlu etmeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendiklerini kaydetti. 2018 yılının tamamında ve önümüzdeki yıl yapılması planlanan yerel seçimlere kadar hizmet ve yatırım atağını sürdüreceklerini ifade eden Refik Yılmaz, projelerin tamamının belediye teknik kadrosu tarafından yapıldığını anımsattı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, yatırım ve atılım yılında hizmetlerin sağanak sağanak yağmaya devam edeceğini belirterek, “Gemliklilerin yaşamaktan mutluluk duyduğu, modern, refah seviyesi ve yaşam standartları yüksek bir Gemlik’i hemşerilerimizle el ele yükselteceğiz” diye konuştu.

Göreve geldiği günden bugüne geçen sürede Gemlik’te ki 35 mahallenin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet ürettiklerini, bunlardan en önemlilerinin vatandaşların hayatını kolaylaştıran ve yapıldığı bölgeyi cazibe merkezi haline getiren yatırımlar olduğunu anlatan Başkan Yılmaz, “Mahallelerimizin yapısına ve ihtiyacına göre planladığımız Toplu konut alanlarından Aile Sağlığı Merkezlerine, sosyal ve kültürel tesislerden spor alanlarına, tarihi mirastan kültür-sanat ve eğitime kadar hayatın her alanındaki yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.

Önümüzdeki süreçte yapılacak yatırımlarla birlikte Gemlik’in çehresi değişirken, yatırımların da yaklaşık 500 milyon liraya ulaşması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş