Gemlik Zeytin Kooperatifi Beşinci Dilim Ürün Ödemelerini Bu Perşembe Yapıyor…

Gemlik Zeytin Kooperatifi Beşinci Dilim Ürün Ödemelerini Bu Perşembe Yapıyor…

S.S.72 Sayılı Gemlik Zeytin Tarım Satış kooperatifi beşinci dilim ödemelerini 27 Aralık 2018 Perşembe günü yapıyor. 2018/2019 Ürün alım kampanyasını 12 Ekim’de açan Gemlik Zeytin Kooperatifi dördüncü dilim ödemelerini 13 Aralık 2018 Perşembe günü üreticilerinin Ziraat Bankası hesaplarına yatırmıştı. Ödeme takvimine göre 8 Aralık – 21 Aralık tarihleri arası alınan ürün bedellerinin  % 60’ını da yine üretici ortaklarının Ziraat Bankası hesaplarına aktarıyor.

Konuya ilişkin Gemlik Zeytin Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Demir şöyle konuştu; 2018/2019 İş yılı ürün alım kampanyamız 12 Ekim 2018 Cuma günü merkez alım ile başlamıştı. Baş fiyat 12,60 TL, taban 4,80 TL olarak açıklandı. Ödeme takvimine sadık kalarak beşinci dilim ödemeleri de ortaklarımızın hesaplarına bu Perşembe günü yatırıyoruz dedi.

Kampanyanın seyri ile ilgili olarak da bu ürün alım dönemi iklimsel şartlardan dolayı zeytinde olgunlaşma yani kararmanın erken olduğu, Bu güne kadar 4.040.000 Kg. zeytin karşılığında 26.700.000,00 TL. değerinde ürün alındığını söyledi.

Ödeme takvimimize göre ilk dört dilim ödeme de toplam 10.500.000,00 TL ödeme yaptık, 27 Aralık 2018 Perşembe günü yapılacak  ödemede de yaklaşık 513 kişiye 760.000,00 TL. ödeme yapılacağını hatırlatan Başkan, dileğimiz tüm ortaklarımızın kooperatifine sahip çıkarak zeytin teslim etmesi ve bölgemize daha fazla fon girişinin sağlanmasıdır dedi.

Başkan Demir ödeme planına göre bir sonraki ödemenin de 10 Ocak 2019 Perşembe günü yapılacağını hatırlattı. Beklenen teslimatların gerçekleşeceğine inancının tam olduğunu ve üreticilerin mutlaka kooperatiflerine sahip çıkacağını düşündüğünü dile getiren Demir, Zor yıllardan geçildiğini üreticimizin hep yanında olmak zorunda olduklarını ve kota uygulamasının olmadığı bu yıllarda üreticilerin ürünlerini sorunsuz teslim edebildiğini söyledi.

Bizler göreve geldiğimizde üretici ortaklarımızın yanında, onların refah seviyesinin maksimum düzeye çıkarma gayreti içerisinde olacağımızı beyan ettik ve öyle olması için ben, ekibim ile çalışanlarımız var gücümüz ile hizmet etmeye gayret ediyoruz. Üreticimiz kooperatifine ne kadar fazla güvenir ve ürün teslim ederse kooperatifimizin mali yapısının daha güçlü olacağı, daha sürdürülebilir bir yapıya kavuşacağının bilinciyle hareket ediyoruz.

Gelecek nesillere aktaracağımız en güzel miraslardan biri olan Gemlik Zeytin Kooperatifinin, ortaklarına daha çok zirai ilaç ve daha çok gübre dağıtabilmesi için ortakların kooperatifine teslim ettiği ürün miktarları ile doğru orantılı olarak arttığını kaydeden Başkan, Bu konuda da ortaklarımızın sıkıntıya düşmemeleri için azami özen göstermelerini hatırlattı.

Sözlerini tüm ortaklarımıza bol ve bereketli bir sezon diliyorum. Allah daha çok ürün ve daha çok kazanç versin diye noktaladı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş