Yol Genişletme Ve Kaldırım Çalışmaları Sürüyor

Yol Genişletme Ve Kaldırım Çalışmaları Sürüyor

Gemlik Belediyesi ilçe genelinde yol açma-genişletme, tretuvar ve kaldırım çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdürüyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Kayhan Mahallesi Yedievler Sokak üzerinde kaldırım, yol genişletme ve tretuvar çalışmalarının startını verdi. Yürütülen çalışmalar kapsamında sokak boyunca belirli noktalarda yolun dar olan bölümleri genişletilirken, ihtiyaç olan bölgelerde geniş, modern ve engelli vatandaşların da rahat bir şekilde kullanabileceği yeni kaldırımlar yapılıyor.

Kayhan Mahalle Muhtarı Şükrü Beki ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ‘Hizmet Belediyeciliği’ anlayışı ile çıkmış olduğumuz bu yolda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için belediyemizin tüm birimleri özveriyle çalışıyor” dedi. Mahallelerde kaldırım, yol açma, yenileme ve genişletme çalışmalarına hız vererek, hizmet atağını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Yılmaz, Kayhan Mahallesinde yürütülen çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağını bildirerek, “Çarpık ve plansız yapılaşmanın getirdiği sorunların başında, dar cadde ve sokaklar geliyor. Artan trafik yoğunluğunu kaldırmayan bazı cadde ve sokaklarımızda iyileştirmeler yapıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında bölgemiz daha modern bir görünüme, daha sağlıklı bir alt yapıya kavuşmuş olacak” dedi. Yaklaşan kış ayları öncesi eskiyen, yıpranan kaldırım ve yolların Gemlik’e yakışır şekilde yenileneceğini açıklayan Başkan Yılmaz, “İhtiyaç olan bölgelerde yeni kaldırımlar yaparken mevcut olan fakat kullanımında sıkıntı duyulan kaldırımlarda revize çalışmalarına devam ediyoruz. Yaya güvenliğini ön plana çıkaran bordür ve tretuvar çalışmalarıyla da cadde ve sokaklarımızı yeniliyoruz. Bu hafta özellikle öğrenci kardeşlerimizin yoğun olarak kullandığı bu bölgede yol genişletme, tretuvar ve kaldırım çalışmalarına start verdik. Önümüzdeki günlerde diğer sokaklarımız da yavaş yavaş yenilenerek vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak. Kış şartları ağırlaşmadan yolları ve kaldırımları sorun olmaktan çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Kayhan Mahalle Muhtarı Şükrü Beki ise, “Yoğun olarak kullandığımız bu yol zamanla yıpranarak neredeyse kullanışsız bir hal almıştı. Ulaşımda çok zorlanıyorduk. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz kısa süre önce burada yol genişletme ve kaldırım yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte bu bölgede hem yaya hem de araç güvenliği sağlanmış olacak. Mahalle sakinlerim ve şahsım adına belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş