Başkan Yılmaz Gemlikli Gençleri Ağırladı

Başkan Yılmaz Gemlikli Gençleri Ağırladı

Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Halil Ataş, Giresun Kültür Evi Gençlik Kolları Başkanı Furkan Coşkun ve yönetimi ile birlikte Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Farklı il ve ilçe gençlerinin de hazır bulunduğu ziyarette dernek çalışmaları ve Giresun Kültür Evi inşaat çalışmaları hakkında Başkan Yılmaz’a bilgi veren Giresunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halil Ataş, Gemlik’te hemşeri derneklerine verilen desteklerin yanı sıra gençlik adına yapılan çalışmalardan dolayı da Başkan Yılmaz’a teşekkür etti. İlçede yapılan çalışmaların gençlerin değerini yükselttiğini söyleyen Ataş, “Gemlik’imizde spor salonlarından, yüzme havuzuna, farklı branşlardan kurslara kadar gençlik adına yapılan çok güzel çalışmalar yer almakta. Bu güzel çalışmalardan ötürü Belediye Başkanımız Refik Yılmaz ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, “Gençlerimizin sosyal ve kültürel anlamda daha ileriye gitmesi için gereken desteği her zaman verdik. Gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek, aralarındaki dayanışma ve kaynaşma duygularını arttırmak, sportif faaliyetler vasıtasıyla kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak amacıyla Gemlik Belediyesi olarak birçok proje ile gençliğimize yatırım yaptık. Günümüzde gençlerimizin karşılaştığı önemli sorunların başında gelen madde bağımlılığıyla etkin mücadelede, gençlerimizi sporla, sanatla, bilimle iç içe yetiştirerek, çevreye, insanlara, doğaya duyarlı, potansiyelini kullanan nesiller olarak geliştirmeyi sorumluluk alanlarımız içerisinde görüyoruz” dedi. Gençlere olan güvenlerinin tam olduğunu, hizmet çıtasını gençlerle birlikte daha da yükseğe taşıyacaklarını dile getiren Başkan Yılmaz, gençlerin en güzel şekilde yetişmesi, donanımlı, birikimli ve vizyon sahibi bireyler olması için eğitimden spora kadar kentin her köşesinde çok önemli projelerin hayata geçirildiğine vurgu yaparak, “Açık ve kapalı spor alanlarımız, spor tesislerimiz, mini futbol, basketbol, voleybol ve halı sahalarımız, tenis kortlarımız, yüzme havuzumuz ve diğer sportif branşlarda hizmet veren tesislerimiz ile Gemlikli gençlerimizin hizmetindeyiz” dedi.

Arsası Gemlik Belediyesi tarafından tahsis edilen ve önümüzde ki aylarda hizmete girmesi planlanan Giresun Kültür Evi’nin tamamlandığında, hanımların, yetişkinlerin, yaşlıların, engellilerin ve çocukların güvenilir bir mekânda birlikte zaman geçirebilecekleri, eğlenebilecekleri ve çeşitli faaliyetlere katılabilecekleri yeni bir mekâna daha kavuşacağını kaydeden Başkan Yılmaz, gençlerin kahve köşelerinden uzaklaşması için de Kültür Evi’nin, satranç takımları, dart, masa tenisi ve bilardo masası gibi çeşitli sportif materyaller ve teknolojik ürünlerle donatılacağını sözlerine ekledi.

Günün anlam ve önemine binaen çekilen fotoğraflarının ardından Başkan Yılmaz, gençlere kahvaltı ikramında bulundu.

 

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş