Gemlik'te İhmal Can Alıyordu

Gemlik’te İhmal Can Alıyordu

Gemlik Sosyal Yaşam Merkezi yanında bulunan eski Tomografi  binasının bahçesinde bulunan rögara 15 yaşında çocuk düştü. Olayın gün içinde olması felaketin önüne geçti.

Gemlik Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezinin yan tarafında bulunan, uzun zamandır boş duran Tomografi  Binası olarak tabir edilen binanın bahçesinde bulunan rögar kapağının güvenliğinin alınmaması nedeniyle içine 15 yaşında çocuk düştü. Rögar kapağına çocuğun basmasıyla kapağın açıldığı ifade edilirken, yaklaşık 3 metre aşağıda rögarın içine düşen çocuk, Gemlik İtfaiyesi ekipleri tarafından uzatılan merdiven ile çıkarıldı.

Çocuğun rögar kuyusundan çıkarılmasının ardından, olay yerine gelen 112 ekipleri ilk kontrollerini yaparken, olası bir sağlık sorununun kontrol edilmesi adına Gemlik Devlet Hastanesine kaldırdılar.

Neden önlem alınmadı?

Bölgede bulunan vatandaşlar, yanında çocuk parkı olan bir bölgede, rögar kapağının böyle bir ihmal sonucunda açılmasına tepki gösterirken, olayın geç saatlerde yaşanması veya çocuğun kafasını çarpması durumunda neler olabileceğini de sordular.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş