GTSO AR-GE Komisyonu Gemlik’in sosyal sorunlarına çözüm arıyor

GTSO AR-GE Komisyonu Gemlik’in sosyal sorunlarına çözüm arıyor

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası AR-GE Komisyonu Gemlik’te Sosyal Hayatı Nasıl Geliştiririz’? sorusuna cevap arıyor

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15 Ocak 2019 günü yapılan meclis toplantısında oluşturulan AR-GE komisyonu yapmış olduğu toplantıda, ODTÜ A Grubu Şehir Plancısı Gülay Bozkurt’u konuk etti.

Toplantıya, GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Meclis üyesi Ferhat Kurt  Nurettin Hocaoğlu, Mahmut Solak subaşı, Ahmet Tezcan Peker ve Genel Sekreter Yardımcısı Emre Gemicioğlu katıldı.

Komisyon Başkanı Ferhat Kurt yaptığı açıklamada, Gemlik’te sosyal hayatı geliştirmek için sorunlar ve çözüm önerilerinin belirlenmesi için yoğun çalıştıklarını, yapılan incele melerde ana sorunun plansızlık olarak gözüktüğü nü belirterek, en kötü planın bile plansızlıktan iyi olduğunu söyledi.

Hala çok geç kalmadıklarını sözlerine ekleyen Kurt; “Paydaşlarımızla beraber çalışarak bir plana bağlı kalarak özel okulu, hastanesi, restoranları, kafeleri, güvenlikli siteleri mevcut olan ideal gelişmişlik seviyesine yaklaşmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Toplantıda, meclis ve komisyon üyesi Mahmut Solaksubaşı ise konuşmasında; Öncelikle 25 binlik sonra 5000’lik ve en son 1000’lik planlara ihtiyacın olduğunu, konut, depolama alanları ve ticari alanların belirlenmesinin gerektiğini daha sonra tüm kesimlerin desteği ile ada bazında dizayn edilerek, biraz cesaret ve kararlılıkla bu işlerin yapılabileceğini söyledi

Daha sonra toplantıda konu şan alan Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir; “İlçemizin potansiyeli ve dinamizmi çok yüksek. İlçemizin dokusuna, ruhuna dokunmadan yeni sosyal ve ticari alanlar yaratma lıyız, gelir düzeyimizi yükseltecek, hayat standardımızı arttıracak ‘planlı’ girişimlerde bulunulmalı,

bilimsel raporla desteklenecek  yat limanı alanı, sanayi bölgeleri, konut ve sosyal alanlar ile ilçemizde çalışan beyaz yakalı vatandaşlarımızı da istihdam edecek bir dönüşüm yapmak gerekir. Konumu itibari ile gerek, İstanbul gerekse Bursa Kocaeli gibi sanayi şehirlerine yakınlığının büyük avantajlar bulunmaktadır” dedi.

ODTÜ A Grubu Şehir Plancısı Gülay Bozkurt yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Gemlik’i çok iyi tanıyorum. Elimizde çok kapsamlı veriler bulunuyor. Bu verilerin güncellenerek bir mimar desteği ile beraber kap samlı bir rapor hazırlayarak komisyona teslim edebiliriz.”

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş