Kıran Kırana Pazarlıklar

Kıran Kırana Pazarlıklar

Yerel seçimler öncesi (CHP)ve İyi Partinin Bursa teşkilatlarının sıkı bir pazarlık içinde olduklarını duyuyoruz.

İttifak olarak Bursada on veye oniki Belediyeyi hedeflediklerini okuyoruz biz Büyükşehirde Bozbeyi destekleyeceğiz Osmangazi Yenişehir Karacabey Orhangazi İznik Gemlik ve Orhaneli de bize verin dediklerini öğreniyoruz.

Yerel basında yer alan haberlere göre ittifak olarak on veya oniki Belediye başkanlığında gözleri olduğunu anlıyoruz.

İyi parti 24 Haziranda yüksek oy aldığı ilçelerde (CHP)yi zorlamaya devam edicektir.En çetin pazarlıklar yapılacak ilçeler arazında Gemlik ve Orhangazide olacaktır.

Mustafa Bozbeyin Büyükşehir adaylığına atanması (CHP)kanadında bir kıpırdanma yarattı.Ama Niliferde aynı pozitif çizgiyi göremiyoruz.

Osmangazi İlçesinde de hiçbir parti çantada kekelik demesin (CHP)ve İyi parti uygun bir aday bulursa ve seçim öncesi birbirlerini yıpratmaz ise Osmangazi ilçesini Ak partinin en yumuşak halkası olarak görüyoruz.

Çünkü Doğanbey konutları ve Suriyeli göçmen sorunları dahil pek çok sıkıntılı konuların bu ilçe sınırları içinde bıraktığını görüyoruz.

Büyükşehir Belediyesi ile Osmangazi belediyesi iç içe oldukları için artı puanlar Büyük şehire eksi puanlar da Osmangazi tarafında seslendiriliyor.

Bu bakımdan Nilüferde ve Osmangazide yaşanacak sürpriz bir sonuç şaşkınlık yaratacaktır.

Ak parti ile (CHP)ortaklığı arasıra Samsun örneğinde olduğu gibi sert çıkışlar olsada Cumhur ittifakı Erdoğan ve Bahçeli’nin disiplinli ve dikkatli duruşlar sayesinde kopmadan devam ediyor.

Ak parti Büyükşahir adayını çok erken ilan edilmesine rağmen İlçe Belediyelerin adaylarını hala ilan etmedi.

Zaman zaman aranan taze kan Alinur Aktaş mıydı acaba diye düşünüyoruz.

Belkide Ak parti Bursa Teşkilatındaki etkili ağabeyler merkez teşkilatı böyle bir karar vermeye mecbur etmiştir.

Bu arada Ak Parti milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ile Mustafa Esginin mükemmel bir saha çalışması örneği verdiğini görüyoruz.

 

Günün Sözü:Sabır kurtuluşun anahtarıdır “Mevlana”

 

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş