Sesiz Ve Derinden Çalışmalar Ortaklığı Bozar

Sesiz Ve Derinden Çalışmalar Ortaklığı Bozar

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi muhalefetet  kanadı tarafından “tek adam”sistemi olarak çok eleştirilmişti.

Ama bu sistemin aslında seçim öncesi koalisyon sistemi olduğunu anladık 24 Haziran seçimlerinde milletvekili çıkarması mümkün olmayan bir partinin milletveki sahibi olduğunu gördük.

Yerel seçimlerdede Belediye Başkanı çıkarması mümkün olmayan bir partinin Belediye Başkanlığına sahip olacağına göreceğiz hele ortaklık yapan partilerin il  merkezlerinde yapılan pazarlıkların  göz önünde yapıldığına tanık oluyoruz özellikle (CHP)ve İyi partinin yaptığı görüşmeleri yazılı ve görsel basından etap etap  izliyoruz.

Ak partide ise Belediye Başkan adayı belirlemelerinin çok gizli bir çalışma içinde yapıldığını izliyoruz Ak parti İl Teşkilatının yetki ve sorumluluğu Ankaraya yıkmış olduğunu da anlıyoruz.

Ak parti İl teşkilatının bırakın (MHP)ile paylaşıma girişmek kendi ilçe adaylarını bile netleştiremediğini hissediyoruz.

Aynı İlçe için her gün farkı bir aday ismini duymak Ak parti gibi tecrübeli bir partinin karizmasına yakışmiyo hele (MHP)ile temas kurmadan (MHP)için düşünülen ilçe tercihinin basın yoluyla duyulması Cumhur ittifakının raconuna sığmamıştır.

Bursada yerel medyeda Ak partinin Mudanya İlçesini(MHP)ye bırakacağını duyduk.

Belkide (MHP)İL teşkilatı bu tercihi bizimle birlikte öğrendi.

Mudanya Belediyesi beklide (MHP)nin en son sırada tercih edeceği ilçelerden birisi olacaktır.

Erdoğan ve Bahçeli nin ortaklığın zedelenmemesi için çok duyarlı davrandıklarını görüyoruz.

Ama İl bazında bu iki parti arasındaki ilişkinin aynı titizlikle yürütüldüğünü zannetmiyoruz.

Eğer bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmez ise Samsun (MHP)İl teşkilatının da gördüğümüz patlamalara yenileri eklenebilir .

 

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş