AGD SİYER-İ NEBİ SINAV KAYITLARI BAŞLADI

AGD SİYER-İ NEBİ SINAV KAYITLARI BAŞLADI

Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen yurt genelinde Orta öğretimdeki öğrencilerinin katılacağı Siyeri-i Nebi sınavı için kayıtlar başladı. Sınav ilgili ziyaretlere başlayan AGD Gemlik İlçe Başkanlığı, İlçe genelinde ki ortaokulları ziyaret edip, bilgilendirmede bulundu.

AGD Gemlik İlçe Başkanı Caner Limon sınav ile ilgili şu açıklamada bulundu; ‘’Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır. Biz biliyoruz ki; Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar. Her genç; yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar.” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği tarafından gençlere peygamber sevgisi aşılamak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışma, tüm Türkiye’de sınava başvuran tüm ortaokul öğrencilerine dönük olarak yapılacaktır. Türkiye genelinde ve ilçe bazında dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek. Kayıtlar; http://www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacaktır. Sınav tarihi 20 Nisan, son kayıt tarihi ise 24 Mart olarak belirlendi.

Türkiye Derecesinde Ödüller;

-Birincilik Ödülü ; 5 Bin Türk Lirası
-İkincilik Ödülü; 4 Bin Türk Lirası
-Üçüncülük Ödülü ; 3 Bin Türk Lirası

Bursa Derecesinde Ödüller;

-Birincilik Ödülü; Tablet + Kitap seti + Hediye çeki + Dergi Aboneliği
-İkincilik Ödülü ; Tablet + Kitap seti + Dergi Aboneliği
-Üçüncülük Ödülü ; Tablet + Kitap seti + Dergi Aboneliği

Gemlik Derecesinde Ödüller;

-İlk 5 e giren öğrencilerimize; Kol saati + AGD Eğitim seti

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş