Ak Parti Birlik Beraberlik Yemeği Coşkuyla Yapıldı

Ak Parti Birlik Beraberlik Yemeği Coşkuyla Yapıldı

Ak Parti Gemlik İlçe Teşkilat İçi Birlik ve Beraberlik Yemeği, Gemlik Ramada Otel Büyük Salonda yapıldı. Yemekte, siyasi konuşmalar ve siyasilerin üslupları dikkat çekerken, konuşmacıların söylemleri teşkilatı coşturdu.

Programa önceki dönem Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Ak Parti Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç ve Zafer Işık, İl Başkanı Ayhan Salman, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Başkanı Yaşar İslam, Belediye Başkan Adayı Berkay Bulut, teşkilat yöneticileri, önceki dönem belediye başkanları ve ilçe başkanları, mahalle temsilcileri ve çok sayıda Ak Parti üyesi katıldı.

İSLAM: GEMLİK’İ ZİLLET İTTİFAKINA BIRAKMAYACAĞIZ

Programda açılış konuşmasını İlçe Başkanı Yaşar İslam yaptı. İslam; ”Aday adaylığı sürecini geride bıraktık. Gemlik’e gönül Belediyeciliği ve Ak Belediyeciliği, Cumhur ittifakı ile göstereceğiz. Bu kitle Gemlik’te önemli hizmet etmiş kadrolardır. Seçimlerde de başarıyı tekrarlamak için 50 günümüz var. O geceyi zafer ile sonlandırmaya mecburuz. Kadınlara ve gençlere ihtiyacımız var. Askerimiz sınır ötesinde göğüs göğse çarpışırken bizim de Cumhurbaşkanımızın arkasında olması gerekir. Sadece Türkiye değil, tüm mazlumların umudu bizdedir. Gemlik’te hiç görülme iş oy oranına ulaşacağız.

Bizim siyasi anlayışımızda insanları ötekileştirmek yoktur. Yapılan yıpratmamakta karşı gerçeği söylememiz yanlışı düzeltir. Bu güzel ilçenin 2014’de talan edilmesine izin vermedik. 2019 da da zillet ittifakına bırakmayacağız” dedi.

BULUT; GEMLİK’İ ŞANSA, TALİHE, UĞURA BIRAKMAYACAK KADAR ÇOK SEVİYORUZ

Gemlik’te tevazu, samimiyet ve gayret parolası ile çıktığımız yolda görev tarafıma bildirildi. Ak Partide çıta çok yukarıya çıkmak zorunda. Bunu başardığımız için milletimiz 16 yıldır karşılığını veriyor. 14 Ağustos 2001’den bu yana sizlerin açtığınız yolda yürümeye devam edeceğiz. 31 Mart’tan alnımızın akıyla çıkacağız. Hemşerilerimizin ilgisi bizi daha çok heyecanlandırıyor. Zaferle çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Yakın zamanda projelerle karşınıza çıkacağız. Bu kadrolarla birlikte kazananın Gemlik olacağından kimsenin şüphesi olmasın.  Mahalle başkanlarımızla da sık sık irtibat halinde olacağız. Cumhurbaşkanımızın aynı gün birçok ili gezdiği yerde, biz de mahalle mahalle gezmeliyiz. Biz Gemlik’i şansa, Uğura, talihe bırakmayacak kadar çok seviyoruz” şeklinde konuştu.

YILMAZ, BUNLAR GEMLİK’TEN UTANIYORLAR

Ardından söz alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise; ”fitnenin kol gezdiği dönemde, bu gibi birlikteliklere ihtiyaç var. Sosyal medyanın da etkisiyle her türlü dedikodu gırla gidiyor. Aday adaylığı süreci geride kalmıştır. 31 Mart’taki zafer konuşulmalı, önündeki engelleri kaldırmalıyız. Biz bu onurlu görevi sekiz yıl yerine getirdik. Bizim talihimiz bu. Birileri talan ediyor, biz geliyor imar ediyoruz. Kasada 8 milyon TL nakit para ile görevi teslim ettik, 24 ay sonrasında 8 milyondan eser olmadığı gibi hiç bir eserin temeli atılmadı. Sosyal yaşam ve alışveriş merkezinin ancak açılışını gerçekleştirdiler. Kirletmeden ve kirlenmeden bırakmak önemli.

Bu ülkeyi yolsuzluklara yol verenlere, uğursuzlara bırakamayız. Gemlik belediyesinde yolsuzluk olurken, şimdiki ilçe başkanı da görevdeydi. Gemlik’te proje açıklamak yerine Bursa da otelde yapıyor. Çünkü Gemlik’te yapma yüzleri yok. Bursa da toplantı yapıyor ‘Biz Gemlik’ten utanıyoruz’ diyor. Biz Gemlik ile gurur duyuyoruz. Biz bize güvenenleri hiç bir zaman mahçup etmedik. Bu hizmetlerde hepinizin payı var. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın kurtuluşu Ak Kadrolardadır” ifadelerini kullandı.

IŞIK, DÜN PARMAK SALLAYANLAR, BUGÜN HACI DEDEMİZİN SAKALINI OKŞUYOR

Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, CHP Gemlik Teşkilatının CHP logosunu kullanamadan slogan ürettiklerine dikkat çekerek; ”Karşımızda gerçekten de bir zillet ittifakı var. Bunların amacı yapmak değil, yıkmak üzere kuruldu. Zillet ittifakının adayı ilçe başkanlığı yaptığında bize parmak sallıyordu, bugün hacı dedemizin sakalını okşuyor. Gemlik’te seçilecek çoğunluğu yok. Bize parmak sallayan şimdi bizim oylarımıza talip. Her bir mahallede çok diri olarak çalışmamız lazım.

 

Parti amblemini bile küçük koyarak, farklı sloganlarla yola çıkıyor. Gemlik buna prim vermeyeceğiz. 31 Mart’a kadar çok sıkı çalışacak, 31 Mart sonrası daha fazla çalışacağız. Bu teşkilatlar tüm ileri hedefler için çalışmaya devam edecekti” dedi.

ÇAVUŞOĞLU; . HDP OLMUŞ CHP, CHP OLMUŞ HDP

Programda son sözü alan önceki dönem Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu; ”Gerçekten partimize ve liderimize katılan birliktelik ile karşı karşıyayız. Ak Parti büyük bir çıkardır. Refik Yılmaz arkadaşımız, Ak Parti’nin sadece siyasi parti olmadığını, önemli bir dava ve birliktelik olduğunu gösterdi. Bu ülke çok çekti. On yıllar boyunca horlananlar oldu.

Yıllarda bu ülkede Anadolu’nun insanı, içlerinden geçeni söyleyen lidere sahip olamadı. İlk defa bu milletin has evladı, Recep Tayyip Erdoğan bu milletle birlikte yürüyor. 2002 yılından itibaren bu ülkede hiçbir şey eskisi gibi değildir. Asla da olmayacaktır.

Sadece kirli menfaatleri içim çalışan kadrolar gördük biz. Bizler ise iş yaptık. CHP’lilere sorun o kartal yuvasını otel zanneder biz hastane yaptık. 2001 yılında 500 milyon dolarlık kredi için kırmızı halılarla İMF karşılıyorduk. Bunlar çok geçmişte değil. Maazallah liyakatsiz ellere bu ülke düşerse, aynı günleri yaşamak zorunda kalırız. Bugün hangi güruhun bir araya geldiğini görmemiz gerekiyor. Biz bu güruhlara Gemlik’i, Bursa’yı, Türkiye’yi teslim edemeyiz.  CHP içinde PYD ve PKK’lıların cenazelerine gittiklerini gördük. Domuz yediğiyle onur duyan İstanbul il başkanı gördük.

CHP’ye operasyon yaptılar. CHP’lileri kimliksizleştirmek, teröre yaklaşsınlar diye Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına geçirdiler. Bunların derdi Recep Tayyip Erdoğan değil Türkiye’dir. Bugün CHP adayları ‘Diren Sur’ diye tweet atan bir aday. İstanbul ilçelerimde HDP’li adaylar. HDP olmuş CHP, CHP olmuş HDP. Bursa Belediye Başkan Adayı kamulaştırdığı yeri cüzi miktara HDP İl Başkanının kardeşine veriyor.  Gemlik’te umur Berkay Bulut” diyerek sözlerini noktaladı. Program ilçe başkanı Yaşar İslam’ın yaptırdığı yemek duası ile sona erdi.

  

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş