Gemlik İzmir'de Playoff'u Garantiledi

Gemlik İzmir’de Playoff’u Garantiledi

Türkiye Basketbol 2.liginde Bursa temsilcisi Bornova Bossan  karşısında 63:65  galip gelerek sezonun bitmesine 6 hafta kala playoff oynamaya hak kazandı.

İzmir Atatürk spor Kompleksinde oynan müsabakanın  ilk periyotunda Gemlik Basketbol 11:19  önde tamamladı . 2.çeyrekte daha etkili olan taraf Bornova periyotu 18:14 kazanmasına rağmen soyunma odasına 29:33 mağlup girdi. 3.periyota 4 sayı önde başlayan Bursa temsilcisi periyotu 1 sayı fark ile kazanarak son periyota 44:49 önde girdi. Son Çeyrekte son 2 dakikaya 11 sayı önde girmesine rağmen son  Bornova 30. saniyede Berkay soy attığı turnike ile skor 63:64  getirdi. Gemlik Basketbol son 21 saniyede Recep Solak’ın attığı 2 sayılık atış başarısız olunca Canberk hücum ribaunt aldı.1 sayı geride olan Bossan san 7 saniyede  Mehmet Şen’e faul yapınca Gemlik Basketbol Mehmet şen elinden attığı 2/1 atış ile skoru 63:65 getirdi. Son 6 saniye kala Ekin sıçrayarak attığı 2 sayı sayı çeviremeyince Gemlik Basketbol müsabakayı 63:65 kazanmasını bildi.

Gemlik Basketbol  adına Recep Solak  18 sayı 6 ribaunt – Yasin Canberk 11sayı 10 ribaunt ve Faik Can Nurkan 12 sayı 5 ribaunt 2 asist ile öne çıkan isimler oldu.

Bornova Bossan ‘da 18 sayı ,5 ribaunt ile Sinan Mete Taygan Oldu.

Bulut’’ İLÇEMİZİ TÜRKİYE GENELİNDE MARKA YAPACAĞIZ.

Salon sporlarında ilçemizi Türkiye genelinde mütevazi bir bütçe en iyi şekilde temsil ediyoruz. Türkiye 2.liglerinde Basketbol branşında İzmir deplasmanında Bornova Bossan karşısında galip gelerek ligin bitmesine 6 hafta kala  playoff  kalmayı garantiledik. Voleybol branşında son 2 haftaya girerken tekrar 2019-2020 sezonunda Türkiye Voleybol 2.liginde mücadele etme hakkını kazandık.

İlçemizi 1.amatör kümede temsil eden Gemlikspor ve Vefa spor kulübümüz şampiyon olarak süper kümeye yükseldiler. Bu başarılarda emeği geçen herkese kutlarız.

 

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş