GTSO’nun 2018 yılı bütçesi onaylandı


Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2018 gelir bütçesi 2 milyon 470 bin lira, gider bütçesi ise 2 milyon 27 bin 247 lira olarak kapandı.

GTSO’nun 2018 yılı bütçesi onaylandı

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2018 yılı, gelir ve gider bütçesi onaylandı. Geçtiğimiz günlerde yapılan GTSO Meclis toplantısında oturumu açan Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, gündem maddelerini okudu.Daha sonra gündemde bulunan 2018 yılı ayı mizanı okundu ve kabul edildi.

ÜYE AİDATLARINI ÖDEMEYENLERİN DİKKATİ ÇEKİLECEK

Ticaret ve Sanayi Odası’nın bazı üyelerinin üye aidatlarını ödeme dikleri odanın 1 milyon lira civarın da aidat alacağı bulunduğu ve bunların toplanma sı için üyelere çağrıda bulunulmasına karar verildi.

Aidatlarını ödemeyen üyelerin askıya çıkarıla cağı, bu kişilerin ise seçme ve seçilme haklarını kaybedeceği belirtildi.

GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, aidat ödemeyen üyelere değişik şekillerde duyuruların yapıldığına dikkat çekerken, Hesap İnceleme Komisyonu üyesi Semih Aşkın ise her komite başkanının kendi komitelerinde ödeme yapmayan üyelerin dikkatini çekmelerini istedi.

2018 YILI GELİR GİDER BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nde 2018 yılı gelir bütçesi 2 milyon 470 bin lira olarak kabul edilirken, gider bütçesi ise 2 milyon 27 bin 247 lira olarak kabul edildi. Yeni dönemde giderlerin kısılması önerildi. Meclis üyelerin den Mahmut Solaksubaşı, kuruluşu 100 yılı aşmış bir Oda’nın bütçesinin 2

milyon liranın çok üzerinde olması gerektiğine dikkat çekerken, “Küçük projelerden uzak durmamız lazım. Odamızı ileri götürecek projelerle uğraşmalıyız. Hedefi büyük koyup, mücadele etmeliyiz. Bunun için üyelerimizin ortak katkı koyacağı farklı bir şeyler yapmalıyız.” dedi.

VERİ TABANI OLUŞTURMALIYIZ

Yeniden söz alan Paşa Ağdemir, Oda’nın üye veri tabanının bulunmadığına dikkat çekti. Ağdemir, “Üyelerimiz ile ilgili geniş bir bilgimiz yok. Bunu sağla malıyız. Üyelerimize yaptığımız ziyaretlerde firmalarla ilgili bilgi toplayabiliriz. Öte yandan, Hibe projeler üze rinde akademik bir kurul ile çalışmalar yapabiliriz. Yakında bunu Meclisimize suna cağız. Ortak akılla hareket etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Meclis üyelerin den Ferhat Kurt, GTSO’nın ekonomik gücünden çok, yaptırım gücünün olması gerektiğini ileri sürdü. “Gemlik için yapacağımız işlerde Odamızın yaptırım gücü ortaya konmalı ve herkesin de bunu görmesi lazımdır.” dedi.

Ocak ayı meclis toplantısı Başkan Hasan Yıldırım’ın değerlendirmesi ile son buldu.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş