İyi Parti Yöneticisi Oğuz Hançer'in İstifasını İstedi

İyi Parti Yöneticisi Oğuz Hançer’in İstifasını İstedi

 

CHP ile ortak liste yapan ve listenin 1. Sırasını da alan İyi Parti’nin Bursa’dan Oğuz Hançer’i ataması tepkilere neden oldu. Gemlik ile alakası olmayan, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olması ihtimali bulunan Hançer’in yerine Gemlik’ten bir isim yazılmasının gerektiğinin söylenmesi, parti içinden de tepkilere neden oldu.

Hançer Bizim Adayımız Değildir

İyi Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Zambak, sosyal medyada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ” Gemlik’te belediye baskanlığı çıkarabilecek bir durumdan, bizleri seçilebilecek yerden iki belediye meclis üyeliğine kadar düşürenler kimlerdir? Teşkilatımıza Bursa’dan ithal bir başkan dayatmak yetmez gibi, şimdi de kendisini tanımadığımız, kim olduğunu bilmediğimiz, Gemlik ve Gemliklilere ne vaad ettiğinden haberimizin olmadığı, kendisinin de gelip ne teşkilatımıza ne de yönetim kurulumuza kendisini takdim etmeyen, tanıtmayan Oğuz Hançer isimli bir şahıs, üstelik birinci sıradan meclis üyesi adayı olarak dayatılmaya çalışılmaktadır.

Bu kişiyi Gemlik İYİ Parti Teşkilatı’nda kimse tanımamakta, amacını ve gayesini bilmemektedir. Hak etmeyeceği bir koltuğu nasıl isgal edeceğine anlam veremediğimiz bu kişi, bir an önce hiç olmazsa onurlu davranıp istifa etmeli ve Gemlik adaylığından çekilmelidir.

Bu kişiyi kimlerin bize dayatmaya çalıştığı konusunda Bursa Teşkilatımız ve vekillerimizden bir açıklamayı hak ettiğimizi düşünüyor, sahada yer alan, emek, nakit, vakit ve enerji harcayan teşkilatların üzerinde demoklesin kılıcı gibi “ben yaptım oldu” havasından vazgeçilmesi gerekliliğini partimizin de kuruluş prensiplerini hatırlatarak bir kere daha dile getirmek istiyoruz.

İl teşkilatımız bir an önce Gemlik Teşkilatına kulak tıkama, görmezden gelme, yok farz etme huyundan vazgeçmeli, Türkiye’ye vaat ettiğimiz demokrasi kültürünün en güzel örneğini teşkilatımız içinde önce bize göstermelidir.

Millet İttifakı Gemlik birinci sıra meclis üyesi adayı Oğuz Hançer bizim adayımız değildir. Kendisinin onuruyla adaylıktan çekilmesi veya çektirilmesi öncelikli talebimizdir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş