Polis Noktasında Sürpriz Doğum Günü

Polis Noktasında Sürpriz Doğum Günü

Gemlik’te  yaşayan 13 yaşındaki otistik çocuğun babasının attığı mail emniyeti harekete geçirdi. Polisleri çok seven otistik çocuğa sürpriz doğum günü organize eden polis ekipleri, çocuğun ailesinin arabasını ceza kesmek için durdu, aileyi araçtan indirip sürpriz doğum günü pastasını üfletti.

Gemlik ilçesinde yaşayan Serkan Günay, Bursa İl Emniyet Müdürlüğüne 13 yaşındaki otistik oğlu Utku Günay’ın polisleri ve polisiye dizileri çok sevdiğini, oğluna yaş gününde polislerle beraber doğum günü etkinliği düzenlemek istediğini dile getirdiği bir mail attı. Maili alan İl Emniyet Müdürü Osman Ak, babanın isteğini geri çevirmedi ve sürpriz doğum günü için talimat verdi.

Ak’ın talimatı ile birlikte Bursa Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri Utku için kolları sıvadı. Baba Serkan Günay ile irtibata geçen ekipler, babanın da onayıyla sürpriz doğum gününü Bursa Gemlik yolu üzerinde bulunan trafik kontrol noktasında yapmaya karar verdi.

Doğum gününün olduğu akşam Gemlik’ten Bursa istikametine giden ve baba Güna’a ait olan otomobil polis ekiplerince rutin asayiş uygulaması olduğu bahanesiyle durduruldu. Babaya ceza yazacaklarını söyleyen ekipler aileden araçtan inmelerini rica etti. Utku’nun aralarında bulunduğu aile TDP ekiplerince önceden balonlarla süslenen odaya alındı. Karşısında bir anda polisleri ve doğum günü pastasını gören Utku, ailesine ‘Bu bir şaka mı’ diye sordu. Sevincini gizleyemeyen otistik çocuk, üzerinde izlediği bir dizide en sevdiği karakter olan komiserin de fotoğrafının olduğu doğum günü pastasını kestikten sonra annesi ve ablasıyla birlikte ekip otosuna binerek tur attı.

Yapılan sürprizden son derece memnun olduklarını dile getiren Utku, polislere de teşekkür etti. Utku’nun annesi de oğulları için yapılan sürprizden haberi olmadığını belirterek bütün emniyet teşkilatına teşekkür etti. Genç kadının oğlunun polisleri çok sevdiğini dile getirerek, “Utku polisi de polisiye dizileri de çok seviyor. Onunla daha önce de karakolları ziyaret ettik. Böyle bir sürpriz yapılacağından haberim yoktu. Bana da sürpriz oldu. Biz uygulama noktasında durdurulunca rutin bir kontrol sanmıştım” ifadelerini kullandı.

Aile polis ekipleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra sürpriz için teşekkür ederek uygulama noktasından ayrıldı.

 

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş