Sertaslan, “Köylerimizin çözülmeyecek sorunu yok”

Sertaslan, “Köylerimizin çözülmeyecek sorunu yok”

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Engürücük köyünü ziyaret etti. Köy ziyaretinde sorunların biriktiğini belirten Sertaslan, “Köylerimizin çözülmeyecek sorunu yok, biz bu sorunları tespit ettik” dedi.

Gemlik zeytinin Türkiye ve dünyada bir marka olduğunu ifade eden ve bu markayı gün geçtikte kaybettiklerini belirtirken böyle giderse ilerideki nesillerin zeytini ancak müzede görebileceklerinin altını çizdi. CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, “Zeytinimizi gün geçtikte kaybediyoruz. Gemlik Belediyesi bakılmayan zeytinliklere ortakçı olacak. Örnekleri dünyada var. Paris’teki mahalli idareler çiftçiliği özendirecek çalışmalar yapıp insanların balkonunda domates üretmesini sağlıyor. Bunu para kazanmak için değil, çiftçinin nasıl zor şartlarda çalıştığını vatandaşına göstermek için yapıyor. Gemlik’te 2 milyon 496 bin zeytin ağacı mevcut ve bu ağaçların 3’te 1’ine bakılmıyor. Gemlik Belediyesi olarak bakılmayan bu ağaçlara icar yöntemiyle bakarak, dünya markamız olan Gemlik zeytinini tekrar eski şöhretine kavuşturacağız”

“Zeytini tüm dünyaya tanıtacağız”

Türkiye alışveriş alışkanlığının artık değiştiğini ve Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların artık domatesi bile internetten sipariş ettiklerini belirten Sertaslan, “Türkiye’de artık alışveriş alışkanlığı değişti. İnsanlarımız artık domatesi bile kredi kartıyla evine sipariş ediyor. Biz de Gemlik zeytininin pazarlama anlayışını değiştirerek internetten satışa açacağız. Bu sayede Gemlik zeytini sadece Türkiye’de değil, tüm dünyaya ulaşırken, Zeytinimizin de marka değeri artacak”diye konuştu.

“Köylerimizin çözülmeyecek sorunu yok”

Köylerin sorunlarının biriktiğini ve bunların ufak dokunuşlarla çözülebilecek sorunlar olduğunu ifade eden Sertaslan, “Köylerimize gerekli olan yatırımların aksine gereksiz yatırımlar yapıldı. Biz köyde yaşayan vatandaşa sormadan köyün isteği olmayan projeleri yapmayacağız. Vatandaşımızın neyi eksikse o köye o yatırımları gerçekleştireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş