Bıyıklı; Gemlik’e Hep Birlikte Sahip Çıkacağız

Bıyıklı; Gemlik’e Hep Birlikte Sahip Çıkacağız

Saadet Partisi Gemlik İlçe Teşkilatı ‘Gemlik Duyarlılık ve Dayanışma Derneği’ni kabul etti. İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, Belediye Başkan Adayı Dr. Adnan Bıyıklı ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyaretin ana gündem konusu ‘Gemlik’ oldu.

Dernek Başkanı Cemal Küçük’ün yanısıra Magder Bursa İl Başkanı Yusuf Yumru ve her iki derneğin yöneticileri de toplantıda hazır bulundu. Her iki başkan da, Gemlik’te doğan, büyüyen ve yaşayan insanlar olarak Gemlik’in turizm merkezi olduğu dönemleri özlediklerini dile getirerek başladıkları konuşmalarında ilçemizin sorunlarını da gündeme getirdiler.

Dr. Adnan Bıyıklı ise dernek yöneticilerinin yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: ‘Öncelikle bilmenizi isterim ki, siz ve sizler gibi değerli sivil toplum kuruluşları bu seçimlerde Gemlik’in önünü açacaktır. Mevcut belediyenin oluşturmuş olduğu kent konseyi adı altında yapılanlar sizleri geri planda bırakmaktadır; çünkü bu konsey belediyenin konseyidir. Biz aksini iddia ediyor ve diyoruz ki; belediye kent konseyini değil, kent konseyi belediyeyi yönetmelidir. Kent konseyi sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra halktan oluşmalıdır ve belediyenin yönetilmesinde söz sahibi olmalıdır. Başkanı ve meclis üyelerini rahatlıkla denetleyebilmeli görüş ve önerilerini sunabilmelidir. Bunun yolu da şeffaf belediyecilikten geçmektedir. Bizlerde Saadet Partisi olarak ‘Yaşanabilir bir Gemlik’ için halkımıza söz verdik ve  bunu gerçekleştirmek içinde özellikle meclis üye listemizi yaparken özen gösterdik; çünkü Gemlik’i siyaset üstü gördük.’ Şeklinde konuştu.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş