GTSO Yönetimi, kentsel dönüşümün önceliklerini görüştü

GTSO Yönetimi, kentsel dönüşümün önceliklerini görüştü

GTSO Meclisi bünyesinde oluşturulan AR-GE Komisyonu çalışmalarına devam ediyor.

İlçemizde sosyal hayatı geliştirmek ve ekonomiyi canlandırmak adına yapılan araştırmalara ilişkin olarak çalışmalarına devam eden Meclis Üyesi Ferhat Kurt başkanlığındaki komisyon Oda Yönetim Kuruluna bilgi verdi. Toplantıda “Gemlik ideal olarak nasıl gelişmeli?” soru suna cevap arandı.

Bu soru başlığı altında yapılan araştırma ve incelemelerde saptanan 4 ana madde altın da yönetim kurulu bilgilendirildi. Komisyonun, Gemlik’te kentsel gelişim önceliklerini:

“-liman, lojistik, teknoloji ve sanayi

-turizm, kültür, sosyal yaşam ve ticaret.

-düzenli ve sağlıklı konut gelişimi

-tarım ve pazar lama alanlarının yaratılması ve düzenlemesi olarak belirledi..

Toplantıda konu şan Oda Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir,  profesyonel olarak çalıştıklarını, gelecek yerel yönetimlere referans olarak sunabilecekleri belirterek, bilimsel veriler için komisyon başkanına teşekkür etti. Ağdemir, “İlçemizin görsel yapısını, ticari ve sos yal hayatını geliştirmek ve daha çok yatırımcıyı ilçemize getirebilmemiz için bu maddeler üzerinde geliştir meler yapılması gerekmektedir. İlçemiz için yapılması gereken her türlü iyileştirme ve geliştirme süreçlerini yakından takip edeceğiz. Sosyal hayattaki gelişmenin ticari hayatımıza da son derece olumlu etkiler bırakıyor.” dedi.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş