Sertaslan, “Kazandığım an diğer adayları ziyaret edeceğim”

Sertaslan, “Kazandığım an diğer adayları ziyaret edeceğim”

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik İnegöllüler ve Karadenizliler Derneğini ziyaret etti. Yaptığı ziyarette Türkiye’de bir ayrıştırma ortamı olduğunu ifade eden Sertaslan, “yapılacak seçimlerde partinizi cebinize koyun, aday üzerinden karar verin” dedi.

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, İlçe Başkanı Cemil Acar ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile Gemlik İnegöllüler ve Karadenizliler Derneğini ziyaret etti.

“Siyasette tecrübe önemli”

Siyasette ve yerel yönetimde tecrübe vurgusu yapan Mehmet Uğur Sertaslan, “20 yıldır siyasette çeşitli görevler aldım. İl Genel Meclisi üyeliği, üç dönem İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclislerine grup başkanlıkları yaptım. Bu süreçte Gemlik’in sorunlarına hâkim olma şansımız oldu. Tecrübelerimizi Belediye Başkanlığı makamında kullanmak istiyoruz” diye konuştu.

“Gemlik’i particiliğe kurban etmeyin”

Yerel seçimlerde partinin bir kenara koyulması gerektiğini ifade eden Sertaslan, “Yerel seçimlerin genel seçimlerden ayrılması gerek, CHP’ye oy attın diye Gemlik Belediyesi’nin başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmayacak veya AK Parti’ye oy attın diye Recep Tayyip Erdoğan Gemlik Belediye Başkanı olmayacak. Ya bu kardeşiniz ya Adnan abi ya da Berkay kardeşim ya da Hacı Ömer Yavuz Gemlik’i yönetecek. İlk önce önünüze bunu koyun ve seçiminizi ona göre yapın. Gemlik iyi bir yönetimi hak ediyor” dedi.

“Kazandıktan sonra ilk işim diğer adayları ziyaret olacak”

Sertaslan seçimlerin Gemlik’te dostluk ortamında geçtiğini ve seçildikten sonra da bu tabloyu sürdürmek istediklerini belirtirken konuşmasının devamında, “Gemlik son zamanlarda ne kadar büyüdüyse de çoğu kişi birbirini tanır. Bizim diğer adaylarla dostluğumuz eskiye dayanır. Seçildiğim zaman ilk işim diğer adayları ziyaret etmek olacak. Gemlik’te istişareyi önemsiyoruz. Projelerimize bile öneri dememizin sebebi o dur projelerimizi halka ve orada oturan mahalleliye tartıştırarak gerçekleştireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş