Aş Evinde İftar Bereketi

 Aş Evinde İftar Bereketi

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, iftarını Ömer Kahraman hizmet binası altında bulunan aş evinde yüzlerce vatandaşla beraber yaptı.

Gemlik Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ve hiçbir çocuk yatağa aç girmesin kampanyasıyla ramazanda yardımlaşma anlayışını başka bir boyuta taşıdı. Her gün iki bin aileye yemek götüren ve ramazan boyunca yaklaşık 60 bin kişilik yemek çıkartan Gemlik Belediyesi, üç farklı noktada bulunan aş evlerinde vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise iftarını vatandaşlarla beraber Ömer Kahraman hizmet binasında yaptı. Başkan Sertaslan vatandaşlarla beraber iftar yapmanın huzurunu yaşadıklarını ifade ederken, Gemlik’te hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesini önemsediklerini belirtti. İftar yemeğinin düzenlenmesinde ve dağıtılmasında görev alan gönüllü ve personellere teşekkür ederken Belediye olarak bu hizmeti vermenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Belediye olarak sadece aş evlerinde değil ihtiyaç sahiplerinin evlerine de yemek ulaştırdıklarını belirtirken, “Kaymakamlık ve dernekler tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi 2 bin yurttaşımızın da evlerine sıcak yemek götürüyoruz” dedi.

Gemlik Belediyesi olarak bu sene 465 bin TL’lik bir ramazan bütçesi belirlediklerini ve bu bütçenin karşılanması belediye imkanlarını zorladığını ifade eden Başkan Sertaslan, sadece ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştırmak amacıyla kullanacakları IBAN TR78 0001 2009 2800 0007 0000 24 nolu Gemlik Belediyesi hesabına vatandaşlardan destek beklediklerini ifade etti.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş