Bölge Parkı’nda çocuklar Ramazan coşkusunu yaşıyor

Bölge Parkı’nda çocuklar Ramazan coşkusunu yaşıyor

Gemlik’te Ramazan etkinlikleri coşkuyla devam ediyor.

Gemlik Belediyesi tarafından düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Ramazan etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Bölge Parkı’nda gerçekleşen etkinliklerde yüzlerce Gemlikli her akşam iftardan sonra keyifli anlar yaşıyor.

Etkinliklerde son olarak ünlü oyuncu Cahit Kaşıkçılar sahne aldı. Aslen Bursalı olan Kaşıkçı uzun yıllar televizyonlarda yayınlanan Gerçek Kesit ile anılıyor. Yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören ve günümüzde internet fenomeni haline gelen dizinin efsane oyuncusu alışılmışın dışında, çocuklara yönelik gösterilerle Gemlikliler ile buluştu.

Sahne önünde yerlerini alan kalabalık çocuk grubu karşısında Karagöz Hacivat oynatarak gösterisine başlayan Kaşıkçılar daha sonra kukla gösterisi ile minik izleyicileri kahkahaya boğdu. Program süresince sahneye gelen minik Gemlikliler ile şarkılar söyleyen Kaşıkçılar en çok alkış alan çocukları dondurma ile ödüllendirdi.

Eğlence devam edecek

Bölge Parkı’ndaki etkinliklerde Geleneksel Türk tiyatrosundan meddah, Kavuklu ile Pişekar, Karagöz ile Hacivat, jonglör, orta oyunu, halk ve sanat müziği korolarından oluşan etkinliklerde ayrıca şerbet ve macun ikramı yapılıyor. Eğlenceli faaliyetler Ramazan ayı sonuna kadar sürecek.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş