Gemlik'te Tekne Sevki İsyan Ettirdi

Gemlik’te Tekne Sevki İsyan Ettirdi

Denize indirilecek dev yatın Gemlik’e getirilmesi sırasında seçilen saat dilimi nedeniyle araç trafiği felç oldu. İşçiler iş yerlerine, öğrenciler okullarına geç kaldı.

Bu sabah imal edildiği Orhangazi’den karayolu ile Gemlik’e getirilen dev yat Uludağ Üniversitesi önünde bulunan kıyıdan denize indirildi. Yatın şehir içinde sevki sırasında, tam da yolun en yoğun olduğu zaman dilimi olan saat 08.00 sularında İstiklal Caddesi üzerine çıkması trafiği kilitledi. Trafik polislerinin nezaretinde ilerleyen dev yat, servislerde ve özel araçlarında işe gitmek üzere yola çıkan vatandaşların yolda kalmasına neden oldu. Dörtyol mevkiinden Ahmet Dural Meydanı’na kadar biriken araçlar nedeniyle kilitlenen trafik nedeniyle büyük karmaşa yaşandı. Beklemek istemeyen ve araçlarını geri döndüren araç şoförleri, trafiğin daha da içinden çıkılmaz bir hal almasına sebep oldu. Vatandaşlar sahil eski devlet hastanesi yanından deniz kıyısına kadar olan yaklaşık 300 metrelik mesafeyi 20 dakikada kat etmek zorunda kaldılar. Araç şoförleri klaksonlarını çalarak durumu protesto ettiler. Bursa, serbest bölge ve fabrikalarda çalışan yüzlerce işçi iş yerlerine, Uludağ Üniversitesi Sunğipek Yerleşkesi’nde eğitim gören öğrenciler ise okullarına geç kaldılar.

Duruma büyük tepki gösteren vatandaşlar; bu büyüklükteki ve naklinin oldukça tehlikeli olduğu böyle bir teknenin sevkiyat saatinin yolun en kalabalık ve yoğun olduğu saatte yapılmasına bir anlam veremediklerini kaydettiler. “Böyle bir planlamayı çocuk olsa yapmaz” diye kızgınlıklarını ifade eden vatandaşlar, böyle şeyler olsa olsa sadece bizim ülkemizde olur diyerek kendilerini teselli etmeye çalıştılar.

 

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş