Hasta Kadın Elektrik ve Susuz Kaldı

Gemlik’te Hasta Kadın Elektrik ve Susuz Kaldı

Gemlik Hamidiye Mahallesi, Karanfil Sokak Bilgin Apartmanı No:26’da binanın riskli çıkmasının ardından elektrik, su ve doğalgaz kesildi. Binada bakıma muhtaç ve hasta olan Emine Rençberoğlu isimli bir kadının bulunması da, konuya tepkileri beraberinde getirdi.

Konu Mahkemelik

Binada arka bölümde bulunan dükkân sahibi ile yaşanan problem sonrasında, bina ile alakalı özel bir firmaya inceleme yaptırıldı. Yapılan incelemede, mevcut binanın riskli olduğu raporlandı. Mülkiyet sahipleri ise rapora itiraz ederek konuyu mahkemeye taşıdılar. Mahkeme devam ederken, rapor öne sürülerek mevcut binanın elektrik, su ve doğalgaz aboneliklerinin iptal edildiği bildirildi.

Bayram Önü Elektriksiz Ve Susuz Kaldılar

Binanın alt katında bakıma muhtaç, 83 yaşındaki hasta ve bakıma muhtaç Emine Rençberoğlu’nun olduğunun altı çizilirken, elektrik, su ve doğalgazın olmamasının yaşlı kadının bakımında da önemli sorun oluşturduğu kaydedildi. Konuyu yetkili mercilere de bildiren yaşlı kadının oğlu Osman Rençberoğlu, herhangi bir olumlu cevap alamadığını ifade etti.

Bayram öncesi taşınma ve nakliye gibi imkânların da bulunmadığını dile getiren aile, bayram sonrasında taşınılacak süreye kadar aboneliklerin yeniden açılması için ilgilileri göreve davet etti.

Aile bireyleri Ramazan Ay’ında bayram öncesi yapılan uygulamanın vicdansızlık olduğunu dile getirirken, mahkemesi devam eden bir olayda kurumların yaptığı davranışı da ahlaki bulmadıklarını sözlerine eklediler. Aile bireyleri, konunun çözüme kavuşturulmasını da yetkililerden talep ettiler.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş